قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / برای پوست خشک خود از پاک کننده گیاهی استفاده کنید ….
پوست خشک
پوست خشک

برای پوست خشک خود از پاک کننده گیاهی استفاده کنید ….

 برای پوست خشک خود از پاک کننده گیاهی استفاده کنید ….

 

پاک کننده بنفشه

برای تهیه پاک کننده بنفشه، ۱۵ گرم برگ تازه آن را سه دقیقه در نیم لیتر شیر جوشان دم کنید. پس از صاف کردن صورت و گردن را با آن تمیز کرده سپس با آب ولرم بشویید و با یک گرم مناسب چرب کنید.

پاک کننده ختمی

برای این منظور ۲۰ گرم گل و برگ ختمی را به نسبت مساوی ده دقیقه در نیم لیتر آب بجوشانید. پس از ته نشین شدن آنرا به وسیله یک تنظیف صاف کرده و حاصل را مانند یک لوسیون مورد استفاده قرار دهید. سپس پوست را با آب ولرم شسته و با یک کرم مناسب چرب کنید.

پاک کننده بادام

روغن بادام شیرین ۱۰۰ گرم گلاب ۱۰ گرم کره ۱۰ گرم صابون مرغوب سفید رنده شده ۱۰ گرم رو غن بادام و صابون را در ظرف لعابی به کمک حرارت مخلوط کنید و به تدریج کره و گلاب را ضمن هم زدن به آن بیفزایید. سپس حرارت را دور کرده و مخلوط را آنقدر بزنید تا کرم بدست آمده سرد شود.

پاک کننده شیر بادام

بادام پوست کنده ۵۰ گرم شکر (پودر نرم) ۵۰ گرم، آب مقطر 90 گرم

در یک هاون، به کمک دسته آن، بادام و شکر را در کمی آب مقطر خوب خرد و له کنید. سپس بقیه آب را اضافه کرده مخلوط را دو ساعت در کناریبگذارید. بدست آمده را روی یک تکه ململ چهارگوش صاف کرده و به کمک فشار مایع روی صافی را جدا کنید. حاصل یک شیر زیبایی معروف و قدیمی است که به پوست یک حالت حریر مخملی شکل میبخشد.

پاک کننده شیر بنفشه

شیر ۲۵۰ گرم گل بنفشه معطر ۲۰ گرم ابتداء شیر را جوشانده بگذارید کمی سرد شود. شیر را به حالت ولرم روی گل ریخته دو ساعت در کناری آرام بگذارید و سپس حاصل را صاف کنید. صورت و گردن را صبح و شب به کمک یک تکه پنبه آغشته به این پاک کننده کنید. این فرآورده را میتوان حداکثر یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

پاک کننده به لیمو

۹۰ میلی لیتر روغن نارگیل یا بادام ۱۵ گرم لانولین ۱۵ گرم موم عسل ۶۰ میلی لیتر آب شکوفه لیمو یا عرق بهار نارنج ۶ قطره اسانس گیاهی  1/4+قاشق بوراکس موم عسل ولانولین و روغن را در ظرفی روی حرارت بخار ذوب کرده، مخلوط کنید. مایع را در ظرفی جداگانه حرارت دهید و بوراکس را در آن حل کنید. هر دو ظرف را از روی حرارت بردارید. مایع را کم کم به روغن  بیفزایید و مدام به هم بزنید تا خنک شود سپس اسانس را اضافه کنید. لوسیون را در شیشه بریزید و درب آن را محکم ببندید و آنقدر را تکان دهید تا خنک شود و بعد از ان برای پوست خشک استفاده کنید.

پاک کننده گل

۸ قاشق غذاخوری گلاب،۲ قاشق غذاخوری عرق بهار نارنج ۲ قاشق غذاخوری عرق نارون کوهی این مواد را باهم مخلوط کنید و مورد استفاده قرار دهید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *