قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / بررسی بیماری یرقان، هپاتیت یا زردی
بیماری یرقان
بیماری یرقان

بررسی بیماری یرقان، هپاتیت یا زردی

بررسی بیماری یرقان، هپاتیت یا زردی

یرقان با دخالت عامل خارجی (ویروسهای هپاتیت)، و عامل داخلی که غلبه یا افزایش غیر عادی یکی از اخلاط (سوء مزاجها) است ایجاد میشود.

اگر مزاجهای طبیعی بر اعضاء و اندام حاکم باشند، به عبارت دیگر سلامتی ظاهری و باطنی برقرار باشد، ویروسهای یرقان کمتر میتوانند جایگاه مناسبی برای رشد و تکثیر بیابند.

در جریان بیماری یرقان اخلاط صفراوی و سوداوی به پوست کشیده میشود. در یرقان صفراوی پوست زرد و در سوداوی پوست زرد مایل به سیاه میشود. اگر صفراوی باشد و ماده خلط متعفن گردد تب یک روز در میان رخ میدهد و اگر ماده سودایی متعفن گردد تب چهار روز در میان رخ خواهد نمود.

در بیماری یرقان سوداوی ممکن است طحال مشارکت عمدهای داشته باشد. از دیدگاه علم پزشکی جدید اگر میزان بیلیروبین از ۲ بالاتر رود، رنگ زرد بر جسم بیمار آشکار میشود. زرد لیمویی و زرد نارنجی و زردی که مایل به سبز است هر کدام نوعی  از یرقان را نشان میدهد. در نوزادان رنگ زرد بدن بیشتر نمایان است تا رنگ زرد چشم، بخصوص زیر زبان نوزادان میتواند شدت و ضعف بیماری را نشان دهد.

شایعترین هپاتیتهای ویروسی عبارتند از: آ- بی- سی- ای اکثر هپاتیتها مسری میباشند، افراد معتاد، پزشکان، افراد خالکوبی شده و کسانی که با میمون سروکار دارند، دریافتکنندگان خون و … ناقل هستند.

از دیدگاه طب ایرانی احتمال مرگ تا ۱% محتمل است و بقیه موارد قابل کنترل و با گیاه درمانی قابل درمان میباشد. پس از گذراندن دوره بحران، ویروس هپاتیت در خون باقی میماند و فرد را به ناقل بیماری تبدیل میکند.

در برخی از انواع هپاتیتها واکسیناسیون تا حدودی میتواند افراد دیگر را نسبت به این ویروس مصون بدارد، اما قطعی نیست. با توجه به تجربیات قدیم و جدید میتوان گفت که یرقان ویروسی هم در صورتی در بدن انسان رشد میکند که بستر مناسبی برای خود بیابد، یعنی حمله ویروسها در هر شخصی امکانپذیر نیست مگر آنکه زمینه هایی از سوء مزاج کبدی و سوء مزاج کلی بدن را در خود داشته باشد. کسانی که یرقان دارند اگر معالجه نکنند و اگر سیستم دفاعی بدن نتواند بیماری را از میان بردارد با بحران روبرو شده و ممکن است به ورمهای سخت و سرطان و ضعف و ناتوانی شدید کبد روبرو شوند.

همه افرادی که نسبت به درمان بیماریهای عادی کبدی خویش بیتوجه هستند، زمینه و بستر مناسبی را برای ورود میهمانان ناخواندهای از جمله یرقان آماده میکنند. بیمارانی که از یرقان و دیگر بیماریهای سخت کبدی نجات مییابند، دارای کبدی ضعیف بوده و از آن پس ناقل بیماری خواهند بود، لذا باید برای ترمیم ضعف کبد و از میان بردن ویروس غیر فعال یرقان از طریق گیاهان دارویی اقدام کنند. طب غربی در معالجه یرقان و هپاتیت و ضعف کبد و از میان بردن ویروس غیر فعال هپاتیت بسیار ضعیف و ناکارا عمل کرده است.

از بین بردن ویروس هپاتیت

برای از بین بردن ویروس ناقل در خون افراد بیمار دستورات زیر را به کار برید:

۱) هر روز صبح ناشتا ۲ قاشق غذاخوری ترنجبین را در یک لیوان آب جوش حل کرده و صاف نمایید سپس یک قاشق غذاخوری پودر مغز فلوس اضافه کرده و میل کنید. ۱ لیوان آب در قوری استیل یا لعابی

۲) هر روز ۷۵ گرم گزنه را به ۳ الی ۴ قسمت تقسیم کنید و هر بار یک قسمت را در ۵ بجوشانید تا یک لیوان بماند، صاف کنید و میل کنید. ممکن است برخی از افراد پس از شروع مصرف گزنه دچار سردرد شوند، این افراد باید در ابتدای کار در روز یکبار از جوشانده گزنه استفاده نمایند سپس به تدریج مقدار آن را افزایش دهند تا به ۴ بار در روز برسد.

۳) همراه با مصرف گزنه حد اقل ۳ لیوان شربت سرکه شیره انگوری همراه با غذاها میل کنید. اگر شربت شیره انگور در طول روزعلاوه بر سرکه شیره  مصرف شود بهتر است. افرادی که دچار بیماری قند میباشند فقط گزنه مصرف کنند که هم کنترلکننده قند خون است و هم از بین برنده ویروس ناقل هپاتیت.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *