قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / بررسی رابطه بیماری قلبی و امور زناشویی در طب سنتی
فعالیت جنسی به عنوان فعالیت جسمی
فعالیت جنسی به عنوان فعالیت جسمی

بررسی رابطه بیماری قلبی و امور زناشویی در طب سنتی

بررسی رابطه بیماری قلبی و امور زناشویی در طب سنتی

بیماری قلبی و امور زناشویی

واقعیت امر این است که اغلب بیماران بعر از انفارکتوس روش قبلی خود را در رابطه با مسایل جنسیتغییر می دهند، حتی اگر قدرت کافی برایانجام آن راداشته و کار و زندگی روزمره خود را از سر گرفته باشند. تقریباً دو سوم بیماران فعالیت جنسی خود را محدود آن را به طور کلی قطع میکنند. به علاوه اغلب میل به فعالیت جنسی را محدود میکنند که علت آن به شرح زیر است:

ترس از عدم توانایی یا مرگ ناگهانی در حین اثرات السوع داروهای مصرفی،

اختلال در گردش خون ناحیه دستگاه تناسلی،

برای رفع علل احتمالی در بالا، تشکیل جلسه ای با حضور پزشک معالج بیمار و همسر وی ضروری زیادی بر بدن تحمیل میکند

برای افراد مبتلا به مرگ ناگهانی در هنگام نزدیکی جنسی حادثه ای بی نهایت نادر است. امکان این خطر زمانی جدی است. که عوامل جانبی مانند ترس، سعی در اثبات قدرت جنسی، پرخوری، مصرف الکل و سیگار نیز وجود داشته باشد.

حالت افسردگی که بعد از انفارکتوس ظاهر می شود، ایجاد نگرانی هایی در بیمار می کند که این خود باعث بروز مشکلاتی در امور زندگی زناشویی وی می شود و همین موضوع دوباره باعث افزایش فشار روحی میگردد. اگر رابطه ی جنسی با رضایت توام باشد باعث بهبودی روحیه بیمار شده و نگرانی ناشی از احساس عدم توانایی جنسی و عوارض ناشی از آن را از بین می برد. در چنین مواقعی نباید فعالیت بدنی زیاد و خسته کننده ای داشته باشید یا سعی کنید حداکثر رضایت و لذت را از رابطه ی جنسی خود حاصل کنید و زیاد فکر خود را روی آن متمرکز نکنید. در مورد بیماری که دیگر قادر به تحمل فشار اضافی نیست با نظر پزشک معالج صورت گیرد. در این جا همسر بیمار نیزمورد  توجه است خصوصاً اگر هنوز در سنین جوانی یا میانسالی باشد.

فعالیت جنسی به عنوان فعالیت جسمی

گرچه جمع‌کردن برگ‌های خشکیده میزان مصرف اکسیژن در بدن مرد را افزایش می‌دهد، اما به اصطلاح موتور او را به کار نمی‌اندازد. یقینا فعالیت جنسی متفاوت است، هیجان و استرس ناشی از آن باعث آزاد شدن میزان بیشتری آدرنالین به خون می‌شود. هم هیجان روانی و هم فعالیت جسمی میزان آدرنالین را افزایش می‌دهند و ممکن‌است باعث حمله قلبی یا اختلال ریتم قلب شوند. آیا فعالیت جنسی می‌تواند چنین اثری ایجاد کند؟ از لحاظ نظری ممکن است اما در عمل چنین وضعیتی بسیار ناشایع است. بررسی‌های دقیق نشان می‌دهند کمتر از یک مورد از هر ۱۰۰ حمله قلبی به روابط‌ زناشویی مربوط است و فقط ۱ مورد از ۲۰۰مورد اختلال‌های مرگبار ریتم قلب با فعالیت جنسی ارتباط دارد. به عبارت دیگر، برای یک مرد ۵۰ ساله سالم، خطر ابتلا به حمله قلبی در هر ساعت معین ۱ در میلیون است؛ فعالیت جنسی این خطر را ۲ برابر می‌کند، اما این خطر هنوز خیلی کم و در حد ۲ در میلیون است. برای مردان مبتلا به بیماری قلبی این خطر ۱۰ برابر افزایش می‌یابد اما حتی در این گروه مردان احتمال حمله قلبی هنگام برقراری روابط‌ زناشویی ۲۰ در میلیون است. این احتمال‌ها بسیار کم هستند.

مطلب پیشنهادی

بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت اول

بیماری های قلبی چه می کند؟   بسیاری از کارشناسان و پزشکان با تجربه قلب، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *