بررسی مشکلات عملکرد اعضای داخلی بدن


بررسی مشکلات عملکرد اعضای داخلی بدن

بررسی مشکلات عملکرد اعضای داخلی بدن

 

در مورد کسانی که دچار لرزش شدیدند و هیچ کدام از داروها و راهکارهای مکانیکی کمکی به آنها نکرده، ممکن است تکنیکی به نام تحریک مغزی عمقی  است که روی مغز جراحی انجام شود تا طی آن سیمهایی را در عمق مغز، داخل مناطق به خصوصی که کنترل حرکت را به عهده دارد، کار بگذارند.

سیمهای مزبور به دستگاه شبه ضربانساز داخلی متصل می شود و میتوان آن را بر پایه ی نیاز شخصی برنامه ریزی کرد. در حال حاضر، این دستگاه فقط برای استفاده در بیماری پارکینسون مورد تأیید FDA است، اما در بعضی از مبتلایان به ام اس نیز به صورت موفقیتآمیزی، به کار گرفته شده است.

رسیدگی به مشکلات عملکرد مثانه و روده، دارد، اختلالات جنسی، گفتاری و بلع

وحشت نکنید! مشکلات مثانه و روده، درد، اختلالات جنسی، گفتاری و بلع وجه مشترکی با یکدیگر ندارند. گمان نمی کنیم که همه با هم حادث شود یا شما درگیر همه ی آنها شوید. بههرحال، اگر دچار مشکلی در هریک از این زمینه ها شوید، ما میخواهیم مطمئن شویم که شما اطلاعات لازم جهت درمان مؤثر آن را داشته باشید. و به دلیل اینکه سخن گفتن در مورد بعضی از این علایم گاهی می تواند مشکل باشد (به خصوص تغییرات روده ای، مثانه و جنسی)، ما میخواهیم شما آمادگی این را داشته باشید که بدون ناراحتی زیادی در مورد این مسائل با پزشک یا پرستارتان صحبت کنید. بنابراین، ما در این فصل راجع به تمام این علایم و بهترین راه درمان آنها صحبت می کنیم.

رفع مشکلات رفعی

اگر دچار تغییراتی در عملکرد مثانه یا روده هستید و دلیل آن را متوجه نشدهاید، ما در اینجا راجع به آن اطلاعاتی به شما میدهیم: تقریباً ۹۰ - ۸۰٪ مبتلایان به اماس، در طول بیماری شان مشکلاتی با عملکرد مثانهشان پیدا می کنند. تغییرات روده ای کمتر شایع بوده، ولی مهم است که شناخته شود و بدانیم چگونه آنها را درمان کنیم، کسی دوست ندارد، احساس کند که کنترلی روی خودش نداشته باشد و ما حدس میزنیم در این مورد، کنترل عملکرد روده و مثانه در صدر اولویتهای بیماران

باشد! با در نظر گرفتن اینکه آموزش و تربیت دستشویی رفتن در اوان زندگی صورت می گیرد، تعجب انگیز نخواهد بود که بروز مشکلات در این زمینه چقدر می تواند اعتماد به نفس فرد، اثر مخربی بگذارد.

در این مبحث به انواع تغییراتی که میتواند به وقوع بپیوندد و همینطور توصیههایی که وضع را به روال عادی برگرداند، می پردازیم. (کاری می کنیم که دستشویی رفتن زیاد فکرتان را مشغول نکند!).


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد