بررسی وضعیت افراد مبتلا به یخ زدگی


بررسی وضعیت افراد مبتلا به یخ زدگی

بررسی وضعیت افراد مبتلا به یخ زدگی

  بروز ضایعات پهن، گرم، قرمز و متورم همراه با خارش روی پوست دست و پا و انگشتان که علت آن مواجهه با سرمای شدید است. این پدیده بیشتر در مناطقی از بدن که دارای عروق خونی کم و باریک هستند پدید می آید.کودکان و زنان بیش از مردان مستعد سرمازدگی تاول های دردناکی که حاوی مایع خونابه ای هستند بوجود می آید که ممکن است به صورت زخم باز درآیند.

چه کسی در معرض خطر است ؟

افراد بسیار جوان و مسن ، افراد با شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی یا دیابت، در معرض خطر هستند، همچنین، برخی از داروها می توانند ریسک فرد را در ابتلا به این بیماری های مرتبط با آب و هوای سرد افزایش دهد چرا که آنها با سیستم تنظیم حرارت بدن تداخل می کند.

علائم سرمازدگی

افراد مبتلا به یخ زدگی سطحی ممکن است علائم و نشانه های مانند ( درد، سوزش، سوزن سوزن شدن، بی حسی، پوست رنگ پریده و تاول پوست ) داشته باشند. علائم و نشانه های سرمازدگی عمیق شامل (از دست دادن کامل حس، رنگ پریدگی، رنگ پوست ( لکه لکه، زرد، آبی، خاکستری )، تشکیل تاول، پوست و بافت زمینه ای سخت و جامد ) می باشد. آسیب های سرما زدگی پیشرفته مانند ( سیاه شدن و گانگرن منطقه آسیب دیده و خطر عفونت در فرد ) می باشد.

عوارض ناشی از یخ زدگی

افزایش حساسیت به سرما افزایش خطر ابتلا به سرمازدگی دوباره بی حسی یا اختلالات دائمی عصبی در منطقه آسیب دیده تغییرات در غضروف بین مفاصل ( آرتریت یخ زدگی ) نقص رشد در کودکان، خسارت صفحه رشد استخوان در صورت یخ زدگی عفونت گانگرن ( پوسیدگی و مرگ بافتی ) در نتیجه قطع جریان خون به منطقه خاصی از بدن شما قرار گرفتن در معرض سرما به اندازه کافی شدید به علت یخ زدگی می تواند منجر به هیپوترمی شود عدم درمان، هیپوترمی در نهایت منجر به شکست کامل قلب و سیستم تنفسی و منجر به مرگ می شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد