برنامه ریزی برای معاینات منظم جهت حفظ سلامتی


برنامه ریزی برای معاینات منظم جهت حفظ سلامتی

برنامه ریزی برای معاینات منظم جهت حفظ سلامتی

 

اگرچه بیماری ام اس قطعا کافی است تا فکر هر فردی را در بست متوجه خود کند، ولی این موضوع باعث نمی شود انسان از سایر آفات سلامتی ایمن باشد.

اگرچه بعضی اشخاص مبتلا به اماس میگویند که نسبت به سابق کمتر دچار سرماخوردگی می شوند (بالاخره این سیستم ایمنی بیش فعال شاید به یک دردی بخورد)، ولی به هرحال باید در طول زمان انتظار رویارویی با مسائل شایعی همچون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و ناراحتیهای معده را داشت.

اغلب مبتلایان به ام اس به همان دلایلی میمیرند که بقیه ی مردم میمیرند -- سرطان، بیماریهای قلبی و سکته ی مغزی، بنابراین به یاد داشته باشید که وقتی پای مراقبت از سلامتی در میان باشد، شما نمیتوانید خودتان را کنار بکشید.

حالی علاوه بر هرگونه مراقبتی که در رابطه با ام استان در نظر گرفتهاید، باید در تیم شما حتماً یک پزشک مراقب بهداشتی یا یک پرستار حضور داشته باشد که هر چند وقت یک بار شما را معاینه کند و برای غربالگریهای بهداشتی توصیه شده برای هر سنی، شما را به مراکز مربوطه ارجاع دهد. نورولوژیستهای معدودی به این با اقدامات معمول مبادرت میورزند، زیرا آنها غالباً تمرکزشان روی مشکلات مربوط به ام اس شماست .

حفظ برای انجام آزمونهای ژنیکولوژیک (مربوط به دستگاه تناسلی خانم ها)، ماموگر (رادیوگرافی از پستان)، رادیوگرافي قفسه ی سینه، کولونوسکوپی، مراقبت عادی از دندان ها و موارد دیگری از این دست، ممکن است رسیدن به مراکز مربوطه برایتان معضلی باشد، خصوصاً در صورتی که دچار مشکلات حرکتی باشید یا از وسایل کمک حرکتی مثل روروکهای موتوری یا ویلچر استفاده کنید.

بنابراین، موقعی که برای این خدمات، وقت قبلی درخواست می کنید، مطمئن شوید امکانات رفاهی و دستگاههای مربوط به طور کامل برایتان قابل دسترسی بوده و اگر احتیاج به کمک داشته باشید، کسی خواهد بود که کمکتان کند. هیچ چیز نامید کنندهتر از این نیست که برای انجام این امور وقت قبلی داشته باشید، ولی هنگامی که میخواهید از در عبور کنید، یا روی تخت معاینه بروید، یا نزدیک دستگاه رادیوگرافی شوید، نتوانید این کار را انجام دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد