برنامه ریزی هوشیارانه و دقیق در مواجهه با مشکلات ام اس


برنامه ریزی هوشیارانه و دقیق در مواجهه با مشکلات ام اس

برنامه ریزی هوشیارانه و دقیق در مواجهه با مشکلات ام اس

 

آمادگى برای بدترین چیزها و در عین حال امید برای بهترین ها تشویق افراد به برنامه ریزی برای بدترین احتمالات، کار طاقتفرسایی است.

واقعا چه کسی دوست دارد بنشیند و به گندترین چیزهایی که ممکن است پیش بیاید فکر کند؟

بعضی ها حتی بر این باورند که فکر کردن به این چیزها شگون ندارد  آنها معتقدند برنامه ریزی برای این جور چیزها ممکن است منجر به وقوعشان شود. بعضی دیگر نمیخواهند با نگرانی در مورد اوقات بد احتمالی، اوقات خوش فعلی شان را «خراب کنند».

و مبتلایان به ام اس اغلب میگویند که نمی خواهند بیش از آن مقداری که واقعا لازم است، وقت، انرژی، یا فکرشان را به ام اس اختصاص دهند. آنها میگویند «با هر مشکلی ( پیشرفت بیماری، تغییر شغلی، از کارافتادگی و نظایر آن) به وقتش برخورد خواهیم کرد.» در این مبحث، ما برآنیم این ایده را به شما القا کنیم که برنامه ریزی هوشیارانه و دقیق، یکی از بهترین هدایایی است که می توانید به خود و خانواده تان ارزانی دارید.

اگر خود را طوری تجهیز کنید که بتوانید با هر چالشی که ام اس به همراه بیاورد، برخورد کنید و دست آخر ببینید ام استان نسبتاً ثابت و قابل درمان باقی مانده، چیزی جز مقداری زمان برای چاره اندیشی از دست ندادهاید. اما، اگر طرحهایی در سر داشته باشید و بیماری به حدی پیشرفت کند که در زندگی تان اختلال بارزی ایجاد نماید، پیشاپیش برای مواجهه با چالش ها پشتوانهای در اختیار دارید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد