قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / برگشتگی لبه پلک پایین چشم به خارج
برگشتگی لبه پلک پایین چشم به خارج
برگشتگی لبه پلک پایین چشم به خارج

برگشتگی لبه پلک پایین چشم به خارج

برگشتگی لبه پلک پایین چشم به خارج

آویزان شدن یا برگشتگی لبه ی پلک پایین به طرف خارج نیز غالباً در افراد پیر و سالخورده به وجود می آید. در این حالت به علت ضعف و سست شدن عضلات اطراف چشم، لبه ی پلک تحتانی دچاربرگشتگی شده و در جهت خارج و پایین آویزان میگردد. در این حالت سطح داخلی پلک در معرض هوا قرار می گیرد و خشک و زخمی میگردد. ایجاد این   عارضه مانع از ورود اشک به داخ مجرای بینی می شود و در نتیجه چشم به طور دائم آبریزش داشته و در نتیجه اشک بر روی گونه ها جاری خواهد شد. قرنیه به علت عدم تماس با اشک دچار خشکی می شود و مکررا عفونی میگردد و آسیب می بیند.

علاوه بر سالمندان افرادی نیز که پوست و نسوجنزدیک به پلک آنها به علت زخم و سوختگی و عمل جراحی دچار انقباض و جمع شدگی گردیده است به این نوع عارضه مبتلا میگردند. در این موارد نه تنها پلک پایین بلکه لبه ی پلک بالا نیز می تواند به سمت خارج برگشتگی و انحراف پیدا کند. علاوه بر افراد گفته شده در بالا، غالباً برگشتگی لبه ی پلک چشم به خارج به دنبال ابتلا به فلج صورت  ایجاد می شود. این بیماری باعث فلج شدن عضلات اطراف چشم و یا فلج سایر عضلات صورت در همان سمت میشود.

حتی اگر برگشتگی لبه ی پلک پایین چشم به خارج مختصر هم باشد به علت منحرف شدن دهانه ی مجرای اشکی بینی، مانع از ورود اشک و ترشحات به داخل مجرای بینی میگردد. این عارضه می تواند باعث التهاب مزمن ملتحمه ی چشم گردد که نتیجه آن التهاب، قرمزی، ناراحتی و ریزش اشک روی گونه و اختلالات ناشی از آن است. ضمناً پاک کردن مداوم اشک باعث کشیده شدن پلک و بیشتر شدن فاصله ی آن از چشم میگردد.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *