بهبودی کامل در زایمان سزارین


بهبودی کامل در زایمان سزارین

بهبودی کامل در زایمان سزارین

 

همچنین اکثر دکترها توصیه می کنند تا موعد معاینه در شش هفته ی بعد، نرمشهای کمی انجام ندهید تا برش های تمام لایه های شکمتان فرصت کافی برای ترمیم کامل داشته باشد.

اکثر خانم ها بعد از شش هفته احساس می کنند تا حد زیادی به حالت عادی برگشته اند. ولی عده ای دیگر برای بهبودی کامل تا سه ماه به زمان نیاز دارند.

از زمانی که از بیمارستان به خانه برمی گردید، باید به صورت عادی قادر به خوردن باشید. با این حال، در صورتی که خون زیادی در طول جراحی از دست داده باشید، ممکن است مایل باشید از دکتر خود در مورد ضرورت مصرف داروهای مکمل آهن سؤال کنید. توجه به تغییراتی در جای زخم جای زخم ناشی از سزارین، ابتدا به نظر قرمز یا صورتی رنگ می آید.

با گذشت زمان، ممکن است رنگ آن با هاله ی تیره تری از بنفش یا قهوه ای، برحسب میزان رنگ پوست تان تغییر کند. پس از گذشت یک سال، جای زخم محو خواهد شد و در نهایت، به رنگ بسیار محو پریده در می آید. اگر پوستی تیره دارید، ممکن است قهوه ای شود. در اکثر مواقع، جای زخم سزارین مانند یک خط نازک مداد یا حتی نازک تر از آن است .

جای زخم سزارین بلافاصله بعد از عمل، هنگامی که بخیه ها هنوز در موضع وجود دارد، قابل رؤیت است، ولی بعد از آنکه بخیه ها کشیده می شود و با گذشت چند هفته برای ترمیم، می بینید جای زخم آنقدر محو شده که کمتر دیده می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد