قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بهترین حالت جنسی برای بارداری
بهترین حالت جنسی برای بارداری
بهترین حالت جنسی برای بارداری

بهترین حالت جنسی برای بارداری

بهترین حالت جنسی برای بارداری 

بهترین حالت برای لقاح

آیا حالتی در هنگام رابطه جنسی وجود دارد که از حالتهای دیگر برای لقاح بهتر باشد؟ البته تاکنون هیچ تحقیقی نتوانسته است به این پرسش پاسخ قطعی بدهد، اما بسیاری از متخصصان تصور می کنند که حالت میسیونری (به شکل قرار گرفتن مرد در بالا)، بهترین موقعیت را برای لقاح به وجود می آورد زیرا در این حالت آلت تناسلی مرد بیشترین میزان دخول را در واژن خواهد داشت و بدین شکل اسپرم نزدیکترین موقعیت را نسبت به «سرویکس» پیدا می کند.برای بالا بردن احتمال بارداری، زن می تواند بالشتکی زیر باسن خود قرار دهد تا سرویکس بتواند بیشترین حجم از منی را در خود جای دهد.

حالت دیگری که برای رابطه جنسی و لقاح توصیه شده است، حالتی است که مرد دخول را از پشت سرانجام میدهد برخی پزشکان نیز معتقدند زن می تواند احتمال لقاح را با ماندن در بستر، به مدت بیش از نیم ساعت پس از آمیزش جنسی بالاتر ببرد. همچنین بهتر است زن به پشت خوابیده و دوباره زیر باسن خود بالشتکی قرار دهد تا اسپرم با کمک نیروی جاذبه طول لوله فالوپ را کاملاً طی کند و بیشترین زمان را برای نزدیکی با تخمک در اختیار داشته باشد.

البته به این دلیل که زنان برای ابتلا به عفونت مجرای ادرار بسیار مستعد هستند اغلب توصیه می شود که بلافاصله پس از مقاربت به حمام روند اما اگر تصمیم گرفته اند باردار شوند مسلماً این توصیه چندان مناسب نخواهد بود. مطمئنا برای بارداری، رسیدن مرد به اوج لذت جنسی در هنگام مقاربت ضروری خواهد بود و تحقیقات اخیر نشان داده اند، رسیدن به اوج لذت جنسی در زن نیز می تواند در لقاح مؤثر باشد. رسیدن زن به اوج لذت جنسی می تواند اسپرم را به جلوترین قسمت سرویکس براند.

کدام حالت رابطه جنسی برای لقاح مناسب نیست؟ محققان توصیه می کنند از انجام مقاربت به شکل نشسته، ایستاده یا در حالی که زن در بالا قرار دارد خودداری شود زیرا در این حالت به دلیل این که اسپرم برخلاف جاذبه زمین حرکت میکند ممکن است به راحتی نتواند به تخمک نزدیک شود.

آیا شکلی از رابطه جنسی وجود دارد که بتواند در تعیین جنسیت کودک تاثیری داشته باشدالبته چنین مسئله ای تا کنون از جانب تحقیقات علمی تأیید نشده است اما تئوریها بسیارند. به طور مثال عده ای معتقدند اگر لقاح به شکلی صورت گیرد که زن در بالا قرار گرفته است، کودک دخترخواهد شد.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *