قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بهترین داروهای گیاهی برای درمان سرماخوردگی….
درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی
درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی

بهترین داروهای گیاهی برای درمان سرماخوردگی….

بهترین داروهای گیاهی برای درمان سرماخوردگی….

درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی 

داروها و چای های گیاهی

داروهای گیاهان و چای های خاصی وجود دارند که دارای خواص مقابله طبیعی در برابر ویروس سرماخوردگی اند. توصیه دو تن از پزشکان در مورد این داروها و چای ها به قرارزیر است:

گلدن سیل و اکیناسیا

دکتر «السون هاس» مصرف کپسول های گیاهی نظیر گلدن سیل (نوعی گیاه از خانواده آلاله ها) را توصیه میکند. وی می گوید: «کپسول های گلدن سیل موجب تحریک کبد، که بخشی از وظیفه آن مبارزه با عفونت است می شود.» به علاوه این دارو غشای مخاطی آسیب دیده داخل بینی، دهان و حلق را ترمیم میکند. اکیناسیا خون و غدد لنفاوی را تصفیه و پاکسازی می کند و به این ترتیب موجب گردش بهتر و بیشتر پادتن که وظیفه مبارزه باعوامل بیمار ی زا و خارج کردن مواد سمی از بدن را به عهدهدارند می شوند. از هر یک از این دو، روزی ۲ کپسول به مدت ۲هفته مصرف نمایید.»

سیر

این گیاه دارای خواص آنتی بیوتیک هاست و می تواند موجب مرگ عوامل بیماریزا و از بین رفتن سریع علایم سرماخوردگی شود. مصرف ۳ – ۲ کپسول سیر فاقدچربی روزی سه بار توصیه می شود.

چای ریشه شیرین بیان

این چای دارای خاصیت بی حس کنندگی است و در نتیجه باعث تسکین گلوی تحریک شده و رفع سرفه می شود. در طی روز میتوانید از دم کرده (چای) این گیاه استفاده کنید.

چایی های دیگر

برای آنکه شب به راحتی بخوابید، یک فنجان رازک یا سنبل طیب (سنبل کوهی) و یا celala Kaa 4śCelestial Seasonings Sleepytimeslą که همگی آثار آرام بخش دارند، دم کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر یک قاشق چای خوری عسل یعنی یک هیدروکربن ساده که دارای خاصیت تسکین دهندگی است، به دم کرده این گیاهان بیافزایید.

مونولوریان

این اسید چرب که به شکل کپسول موجود است، طبق نتایج حاصله از تحقیقات، دارای خواص ضد ویروسی است و به سیستم ایمنی بدن در مبارزه علیه عوامل بیماری زا کمک می کند. دکتر «وان ارت» مصرف ۲کپسول سه بار در روز همراه غذا را توصیه می کند.

مطلب پیشنهادی

مواد بی حس کننده دندان

کاربرد مواد بی حس کننده دندان در دندانپزشکی 

کاربرد مواد بی حس کننده دندان در دندانپزشکی    اغلب کارهای دندانپزشکی همراه با کاربرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *