قالب وردپرس درنا توس
خانه / بهترین درمان برای ضعف معده!!!
ضعف معده
ضعف معده

بهترین درمان برای ضعف معده!!!

بهترین درمان برای ضعف معده!!!

ضعف معده

ضعف معده از رطوبت

برای برطرف کردن ضعف معده که در اثر رطوبت و سردی باشد باید از مصطلکی، زنیان، زنجبیل و دار فلفل استفاده کرد. ضمنا می توانید شش نخود زعفران و ۲ گرم مرمکی، زرآوند و قسط شیرین از هر کدام ۵ گرم، ریوند چینی، دارچین و اذخرمکی از هر کدام ۱۰ گرم، عصاره  شیرین بیان و انیسون از هر کدام ۲۰ گرم و تخم کرفس ۳۰ گرم، همه را نرم بسایید و قبل از هر غذا یک قاشق شربت خوری از ان را با اب میل کنید.

ضعف معده از خلط گرایی

اگر ضعف معده در اثر خلط گرایی باشد، مربای هندوانه مؤثر خواهد بود.

ضعف معده از حرارت

برای برطرف کردن ضعف معده که از گرمی و حرارت باشد باید از به، سماق، ابلیمو، تمرهندی، یا آب تمرهندی و لعاب اسفرزه استفاده شود.

ضعف معده از پرخوری

در مورد ضعف معده که از اثر زیاده روی در مصرف غذا باشد، رژیم انگور بهترین روش درمان خواهد بود. بدین طریق که هر روز به جای صبحانه، انگور یا آب انگور فراوان بخورید و تا ظهر هیچ چیز دیگری میل نکنید.

  •  پنجاه گرماگیرترکی را بسیار نرم بکوبید، بعد با مقداری عسل مخلوط کنید و در جایی نسبتاً گرم نگهدارید و پس از مدتی ماندن هر صبح، ظهر و شب بعد از غذا یک قاشق شربت خوری میل شود.
  •  اسارون، سنبل خطایی، مصطکی، زعفران، طباشیر هندی، دارچین، اذخرمکی، قسط شیرین، تخم گشوث، تخم کرفس، تخم کاسنی، زرآوند طویل، قرنفل، حب بلیسان، عود بلیسان، هیل قراب وعود هندی همه را به نسبت مساوی مخلوط و هم وزنهمه ی آنها گل محمدی اضافه کنید و  نرم بسایید،بعد با عسل مخلوط کنید. همه روزه صبح، ظهر و شب، قبل از هر غذا یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.
  • زنجبیل، آمله مقشر، پوست هلیله  زرد، پوست هلیله کابلی و هلیله ی سیاه از هر کدام ۱۰ گرم، شقاقل، بهمن سرخ، بهمن سفید و تودری سرخ و سفید از هر کدام ۲۰ گرم، مغز تخم زبان گنجشک ۴۰ گرم، همه را بسیار نرم بکوبید، بعد کنجد، مغز بادام شیرین و مغز پسته  خام از هر کدام ۲۰۰ گرم را نرم بکوبید و با یک کیلو عسل مخلوط و هر روز صبح، ظهر و شب و هر باریک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *