بهترین راه برای مواجهه با معضلات غیرقابل پیشبینی در ام اس


بهترین راه برای مواجهه با معضلات غیرقابل پیشبینی در ام اس

بهترین راه برای مواجهه با معضلات غیرقابل پیش بینی در ام اس

 

همیشه یک نقشه ای پشتیبان داشته باشید: یک روز آماده ی هر کار سختی هستید و روز بعد احساس می کنید عصبانی بوده و حوصله ی هیچ کاری را ندارید.

بهترین راه برای مواجهه با معضلات غیرقابل پیشبینی، این است که در مقابل آنها آماده باشیم: هر نقشه ی بزرگی احتیاج به یک پشتیبان دارد. اگرچه این برنامهریزی اضافی ممکن است سخت و ناشدنی به نظر بیاید، بیماران مان به ما میگویند که به تدریج این کار برایشان نهادینه می شود. به عنوان مثال، در صورت خستگی، یا عود علایم، یا حمله، از سر عادت به دنبال جایگزینهایی می گردند. این موضوع به خصوص برای والدین یک راهکار به شمار می آید

انرژی ناشی از احساسات را به بهترین نحو ممکن مصرف کنید: این عادلانه نیست که مبتلا به ام اس  شده اید. از اینکه نمیتوانید کارها را مثل گذشته انجام دهید، خشمگین هستید. بله، شما از بابت اجبار به مواجهه با چالشها و مسائل غیرقابل پیشبینی که دیگران با آن مواجه نیستند، 3. عصبانی هستید. اما به خاطر داشته باشید؛ خشمی که در جهت مفیدی آن استفاده نشود، در حقیقت دور ریختن یک انرژی باارزش است. زمانی که این انرژی را یک جا در مسیر اهدافتان، در مواجهه با ام اس به کار بگیرید، احساسی و عملکرد بهتری خواهید داشت.

از خشم خود به صورت بهینه استفاده کنید: وسایل داخل آشپزخانه تان را به گونهای بچینید که دسترسی به آنها برایتان آسان تر شود؛ با انجمن ملی ام اس ناحیه تان تماس بگیرید تا در مورد حقوق مربوط به افراد دچار ناتوانی جویا شوید؛ در انجمن ام اس  به عضویت یکی از گروههای کمک به خود دربیایید یا خودتان یکی از این گروه ها راه بیندازید؛ با رئیستان در مورد تخصیص امکانات رفاهی بیشتر در محل کار، به منظور آسودگی بیشتر و بالا رفتن کارایی خود، صحبت کنید. به عبارت دیگر عمل کردن و دست به کار شدن بهتر از حرصی خوردن است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد