قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / بهترین راه جلوگیری از سفید شدن مو
سفید شدن مو
سفید شدن مو

بهترین راه جلوگیری از سفید شدن مو

بهترین راه جلوگیری از سفید شدن مو

جلوگیری از سفید شدن مو 

۱- سوپ پوست شلتوک و آب شلتوک برنج میل نمائید، در رفع مو خوره و جلوگیری از سفید شدن مو موثر است .

۲ – ریشه و برگ و دانه مورد : جوشانده در روغن زیتون برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن سودمند میباشد و از سفید شدن مو جلوگیری میکند.

جگر، سبوس برنج، مخمر آبجو، ملاس سیاه و نان جو ۴- روزانه ۸ مثقال پوست یا گرد شلتوک را با لیمو عمانی دم کرده میل نمائید در جلوگیری از سفید شدن مو موثر است.

۴- مالیدن آب لیمو به سر موها را تقویت و از طاس شدن مو جلوگیری می کند. در جلوگیری از سفید شدن موها موثر است. (بصورت خوراکی) متر مخمر آبجو، جوانه گنده، اسفناج منبعاست. بیوتین، اسید فولیک و کلسیم پانتو تنات در جلوگیری از سفیدی مو موثر است.

۵- ضماد گرم بومادران درگری و کوسه برای رشد مو و در آوردن مو موثر است.

۶- خاکستر پشم بز را با سرکه یا شراب مخلوط کنند و برداء الثعلب مالند بسیار نفع دارد.

۷ – شستن سر با اب شنبلیله ضد خارش بوده و باعث مجعد و سیاه شدن موی سر می گردد.

۸- مقداری میوه و برگ بلوط را میجوشانند و آب صاف شده آنرا با روغن زیتون یا کنجدمخلوط کرده دوباره میجوشانند تا آب آنها بخار شود مالیدن این روغن بر سر جهت ریزش مو مفید بوده و از سفید شدن مو نیز جلوگیری میکند و جهت بر طرف کردن لک پوست و روشن شدن آن مفید است.

ابتد اسر را با صابون گیاهی بشوئید و بعد روغن سیاهدانه را که با روغن زیتون گرفته شده باشد به سر بمالید.

– مالیدن مداوم روغن کنجد به سراز ریزش مو جلوگیری کرده و در تقویت پیاز مو موثر است خوردن و مالیدن روغن کنجد به سر از سفید شدن موجلوگیری می کند و در مشکی کردن موها موثر است

– ضماد پخته تخم مورد که مانند حنا خمیر کرده و به سر ببندند علاوه بر تقویت مو موجب سیاه شدن مو نیز میگردد. همچنین شستن موی سر با آب جوشانده تخم یا برگ مورد علاوه بر رفع ریزش مو در صورت مصرف مداوم حتی موهای ریخته شده را میرویاند.

– دم کرده پوست برنج با لیمو عمانی مانع سفید شدن مو می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

هندوانه ابوجهل ۱۰ گرم، سماق ۱۰ گرم، تخم مو در ۲۰ گرم، وسمه ۱۰ گرم، همه را نرم کوبیده با دو عدد تخم مرغ خوب بهم بزنند شب به سر ضماد – گل شقایق ۱۰ گرم، گل گردو ۲۰ گرم، درمنه ۱۰ گرم، وسمه ۱۰ گرم: همه را نرم کوبیده با دو عدد تخم مرغ خوب بهم بزنند، شب به سر ضماد نمایند. بجای گل گردو از پوست سبز گرد و هم می توان استفاده کرد.

کمبود ۴ ویتامین از گروه ویتامینهای با برای تقویت موها و سفید شدن آن بسیار موثر و لازم است

۱ – اسید پارا آمینو بنزوئیک

۲- بیوتین

۳- اسید فولیک

۴ – اسید پانتوتنیک . معتقدند که همه ویتامینهای گروه ب موثرند. اینوزیتول هم تاثیر قابل ملاحظه ای در پایداری موها نشان داده است اسید پارا آمینو بنزوئیک اسید در مخمر آبجو، جگر، قارچها، جوانه گندم، اسفناج و در شیر وجود دارد. اینوزیتول در جگر، مخمر آبجو، جوانه گندم و نان کامل گندمی که آرد آن با آسیابهای سنگی خورده شده باشد که دارای همه ویتامینهای با ارزش است در نان پخته این آرد که نان طبیعی و کامل است اینوزیتول وجود دارد. آسیابهای جدید برقی پوست مفید همه حبوبات را میکنند و آنها را عاری از ویتامینها و مود مواد موثر و املاح و غیره مینمایند اینوزیتول در اسفناج، در قارچها، در شیر گوسفند، در عضله قلب گاو، در پوست برنج، در لوبیا چیتی فراوان و در جوی دو سر نیز وجود دارد. اسید پانتوتنیک در جگر، دل و قلوه و مخمر ابجو، مخمر جوانه گندم، سبوسکامل برنج و در سبزی های سبز وجود دارد. بیوتین در مخمر آبجو، جوانه گندم، پوست برنج تخم پرندگان وجود دارد. اسید فولیکٹ در جگر، مخمر ابجو، گردو، و سبزیهای سبز – وجود دارد. اسید فولیک در غذاهای سرخ شده بزودی از بین میرود . اگر آب غذاها تمام شود. و حرارت خشک به موادی که دارای اسید فولیک هستند برسد (یعنی غذا بخواهدبسوزد) از بین میرود.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *