قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / بهترین راه درمان انحراف چشم کودکان…
لوچی چشم در کودکان چگونه درمان می شود
لوچی چشم در کودکان چگونه درمان می شود

بهترین راه درمان انحراف چشم کودکان…

بهترین راه درمان انحراف چشم کودکان…

لوچی چشم در کودکان چگونه درمان می شود 

این ناراحتی به طور معمول با چرخیدن چشمها در چند هفته پس از تولد اشتباه می شود. لوچ شدن چشم کودکان زیر یک سال غیرطبیعی نیست و در بسیاری از مواقع، ناشی از ترکیب بینی نوزاد است به گونهای که هنگام نگاه کردن به چپ یا راست، به نظر می رسد یکی از چشم هایی که به بینی نزدیک می شود ناپدید شده است. این حالت را لوچی کاذب میگویند و با رشد کودک و تغییر ساختمان بینی او اصلاح میشود. لوچی واقعی چشم ناشی از نامتقارن بودن عضلات کرهٔ چشم، و به گونه ای است که عضلات یک چشم ضعیفتر از چشم دیگر باشد.

لوچی چشم دارای انواع گوناگون است ولی رایج ترین آن حالتی است که یکی از چشم ها به سمت بینی متمایل گردد. لوچی ممکن است در میان تمام اعضای خانواده دیده شود یا ناشی از یک نارسایی مادرزادی در عضلات کرهٔ چشم باشد که هنگام تولد یا مدتی بعد ظاهر میگردد. این عارضه گاهی اوقات موجب دو بینی می شود، به همین دلیل امکان دارد کودک تلوتلو بخوردیا نتواند به راحتی فاصلهٔ وسیله ای را درست تشخیص داده و آن را بردارد. اگر این نارسایی در مراحل نخستین درمان نشود، موجب بروز مشکلات روانی و اجتماعی در کودک میگردد، بنابراین باید او را نزد چشم پزشک برد. گاهی این عارضه با استفاده از عینک و قطرهٔ چشمی درمان شده و از میان میرود، ولی در برخی مواقع به عمل جراحی از است که باید آن را قبل از هجده ماهگی انجام داد.

اگر لوچی چشم مورد درمان قرار نگیرد، می تواند در بینایی فرد تأثیر بگذارد، چنان که ممکن است کودک از چشمی که انحراف دارد استفاده نکند و فقط با چشم سالم خود شیا را دنبال نماید در نتیجه به تنبلی چشم یا آمبلیو پیا” (ضعف دید ناشی از استفاده کردن از چشم) دچار شود. اگر لوچی چشم در مراحل اولیه (قبل از سه سالگی) مورد درمان قرار گیرد، به طور کلی برطرف می شود ولی اگر تا پنج الی شش سالگی درمان شود، ممکن است به از دست دادن کامل بینایی چشمی که مورد استفاده قرار نگرفته ست، منجر شود. روش رایج برای درمان این وضعیت، عبارت است از پوشاندن چشم سالم و استفاده از عینک برای چشم لوچ (تنبل) به مدت طولانی. برای هوشیار بودن در مورد بینایی فرزندتان باید از مشکلاتی که سلامت چشمان وی را تهدید میکند، آگاه اشید. دو مشکل اصلی عبارتند از: گرفتگی مجرای اشک و عفونتهای چشم.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *