بهترین راه درمان زکام و سرفه در طب سنتی…!


بهترین راه درمان زکام و سرفه در طب سنتی…!

بهترین راه درمان زكام و سرفه در طب سنتی...!

زكام

این دو دارو که شکل هومیوپاتیک پیاز هستند برای درمان زکام مفیدند. ترشح بینی کودک زلال است و باعث ایجاد زخم در سوراخ های بینی و لب فوقانی و قرمزی و التهاب آنها می شود.

درمان زکام

این نسخهٔ ضدزکام را کودکان با میل و رغبت استفاده می کنند. گرچه باور این امر مشکل است ولی محققین کلینیک مایو کاشف آن بوده اند و آنرا در بولتن پزشکی کلینیک مایو تحت شماره ۱/۸۸ منتشر کرده اند. در این بولتن چنین آمده است: هیچ چیزی برای درمان گرفتگی بینی بهتر از سوپ مرغ خانگی نیست. این سوپ باید حاوی مقدار زیادی گوشت مرغ، انواع گیاهان، ادویه ها و سبزی ها باشد. بیمار باید بخار گرم سوپ را استنشاق کند و پس از خنک شدن آن را آهسته و قاشق قاشق بخورد. خوردن این سورپ باعث رفع تورم جدار مخاطی بینی میگردد و بیمار میتواند از بینی تنفس کند و نشانه های زکام کاهش می یابد. در ادامه آمده است که گرچه کاملاً دلیل آن روشن نیست ولی چنین به نظر می رسد که سوپ مرغ حاوی موادی است کهمی توانند سریعاً زکام را بهبود بخشند.

سرفه

سرفه نیز یکی از عوارض نامطلوب سرماخوردگی است ولی به ندرت همراه با تب بروز می کند. اگر سرفه درمان نشود مزمن و طولانی میگردد و ممکن است باعث آسیب دیدن برونش های ملتهب و پر از خلط شود. البته در صورت بروز سرفه در سرماخوردگیهای معمولی نباید نگران عوارض آن باشید. قبل از آن که داروهای شیمیایی قوی را مصرف کنید، به خصوص برای کودکان می توانید داروهای خانگی امتحان شده را استفاده نماید.اگر سرفه بیش از دو هفته طول بکشد حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

درمان سرفه

مصرف این چای مخلوط برای درمان سرفهٔ خشک در شروع سرماخوردگی که معمولاً بدون خلط، شدید و تحریکی است مفید خواهد بود.برگهای پاخری ۲۰ گرم گ،ل ماهور ۵گرم ،تخم رازيانه ۵گرم ،تخم بادیان رومی (آنیسون) ۵ گرم،یک قاشق چایخوری از مخلوط گیاهی را با 1/4لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن با یک قاشق چایخوری عسل یا دو حبه نبات قهوه ای شیرین کنید. روزانه دو بار سه فنجان از دم کرده را تا حد امکان گرم و به صورت جرعه جرعه بنوشید. (افراد مبتلا به دیابت نباید چای را شیرین کنند.)مصرف این چای مخلوط برای درمان سرفه های تحریکی، حملات سرفه، سرفهٔ خلط دار و سیاه سرفه مفید است.ریشهٔ گل پامچال ۱۰گرم، برگ بارهنگ ۱۰گرم، آویشن ۱۰گرم ،بوکاژ ۵ گرم ،برگ پاخری ۵ گرم ،تخم رازيانه ۵ گرم،یک قاشق چایخوری از مخلوط گیاهی را با 1/4 لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن با یک قاشق چایخوری عسل یا دو حابه نبات قهوه ای شیرین کنید. روزانه دو تا سه فنجان دم کرده را تا حد امکان گرم و به صورت جرعه جرعه بنوشید. (افراد مبتلا به دیابت نباید چای را شیرین کنند.)اویشن برای درمان سرفه های تحریکی و سیاه سرفه مفید است.یک قاشق چایخوری آویشن را در 1/4 لیتر آب بریزید و حرارت دهید تا بجوشد، پس از صاف کردن آن را با یک قاشق چایخوری عسل شیرین کنید. روزانه سه فنجان چای را به صورت گرم بنوشید. (افراد مبتلا به دیابت نباید چای را شیرین کنند.)بیسکویت آنیسون سرفه های تحریکی کودکان را رفع میکند.۱۲۵ گرم عسل، ۱۲۵ گرم شکر و چهار عدد تخم مرغ را با یکدیگر مخلوط کنید. سه قاشق چایخوری پر پودر آنیسون (رازیانهٔ رومی) را با سیصد گرم آرد الک شده به مخلوط بالا بیفزاید. با یک قاشق چایخوری تکه های کوچکی از خمیر را جدا کنیدو روی سینی فر که قبلاً آن را با کمی کره چرب کرده و آرد پاشیده اید قرار دهید، یک شب آن را در جای گرمی قرار دهید تا کمی خشک شود و روز بعد آن را در حرارت ملایم بپزید تا به رنگ زرد روشن درآید. در صورت لزوم یک عدد بیسکویت را کاملاً بجوید و تا حد امکان در دهانتان نگه دارید. (این بیسکویت برای بیماران مبتلا به دیابت مناسبنیست.)عسل رازیانه داروی بسیار خوبی برای رفع سرفهٔ کودکان است. روغن افزار این گیاه برونش های تحریک شده را ضدعفونی می کند و اثر ضدانقباض و خلط آور دارد. امروزه دیگر آن را به صورت دست ساز تهیه نمی کنند، زیرا انواع اماده ان با کیفیت بسیار خوب در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی، بهداشتی وجود دارد.روزانه سه تا پنج بار یک قاشق چایخوری عسل رازیانه را به کودکبدهید.ترب یکی از داروهای قدیمی مؤثر و محبوب برای درمان سرفه، آسم و سرماخوردگی توآم باتب است و بیش از هر چیز برای کودکان مناسباست. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد