قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / بهترین راه درمان سفید شدن مو…!
سفید شدن مو
سفید شدن مو

بهترین راه درمان سفید شدن مو…!

بهترین راه درمان سفید شدن مو…!

سفید شدن مو

معتقدند که در غیر زمان سفید شدن آن و به اصطلاح در سنین جوانی به علت ضعف و کمبود حرارت غریزی وکثرت رطوبت است. باید دانست که تا زمانی که خون چرب، غلیط و لزج است مو سیاه و زمانی که خون به ئیت گراید مو سفید خواهد شد. اگر سفید شدن مو به علت مائیت خون پیش آید، کمی علاج پذیر می باشد.

درمان: مدام پاکسازی بدن از بلغم به وسیله ایارج فیقرا که با شحم حنظل و غاریقون توأم شله باشد لازم است. (هفته ای یک بار) و اطریفل صغیر و کبیر و مربای هلیله مفید است، گوشت کباب شده، دارچین و کمی خردل و فلفل و زیره میل کنند و همچنین جوشانده سیاه دانه و شحم حنظل بر سر بمالند. روغنی که در آن سنبل، اذخرمکی، سلیخه، قرنفل، وج و عود جوشانده شده باشد در سر بمالند. از خوردن لبنیات زیاد و ترشیجات، میوه جات، گلاب و کافور، بنفشه، یاسمین، عطریات سرد و کثرت حمام و غم و اندوه بپرهیزند. رازی عقیده دارد: شستن مو با آب خیلی گرم باعث سفید شدن و شستن سر با آب خیلی سرد باعث سیاه شدن مو است.

درمان سفید شدن مو

زنجبیل ۵ گرم

ثعلب ۱۰ گرم

فلفل ۵ گرم

مغز میوه کاج ۱۰ گرم

دارچین ۵ گرم

بابونه ۵ گرم

آمله مقشر ۱۰ گرم

نارجیل ۲۰ گرم

هلیله ۵ گرم

مویز بی دانه ۱ کیلو

شیطرج ۵ گرم

عسل ۱ کیلو

تخم بابونه ۵ گرم

زراوند گرد۵ گرم

داروها را نرم کوبیده با مویز و عسل با هم آمیخته، روزی سه مرتبه به اندازه یک بادام میل نمایند. معجون فوق که به معجون فلاسفه معروف است، برای بیماری های رطوبتی و تقویت مغز و فالج، فراموشی، بول، درد پشت، درد مفاصل، ضد قولنج های شکمی، ضد سنگ کلیه، ضد بلغم و سفت کننده، نیرو دهنده عضلانی، زیبا کننده رنگ رخسار، خوشبوکننده دهان خواهد بود. باید توجه داشت که این نسخه برای کسانی که دارای مزاج گرم می باشند زیان آور است و اگر لازم شود مصرف نمایند بایستی با آن شیر تازه و سکنجبین مصرف کنند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *