بهترین راه در مواجهه با افرادی که به شما کمک می کنند…


بهترین راه در مواجهه با افرادی که به شما کمک می کنند…

بهترین راه در مواجهه با افرادی که به شما کمک می کنند...

 

که شما به آنها بگویید که احتیاج به کمک دارید و اگر دارید، چه موقع، دو گروه اول رفتارشان چالش برانگیزتر است زیرا آنها فرض را بر این میگذارند که میدانند به چه نیاز دارید.

بهترین راه در مواجهه با افرادی که فکر می کنند که میدانند بهترین چیز برای شما چیست، این است که از آنها به خاطر توجهشان نسبت به شما تشکر کنید و به آنها قول دهید اگر به کمکی نیاز داشتید حتماً خبرشان می کنید. پیام مهم این جمله این است که انجام کارها به دست خودتان - حتی اگر قدری بیشتر طول بکشد - مایه ی غرور و رضایتمندی شما خواهد بود، یعنی اینکه نمیخواهید پا پس بکشید و تسلیم شوید.

اگر در راه رفتن یا حفظ تعادل دچار مشکل هستید، ممکن است متوجه شوید برخی افراد - به خصوص آن هایی که شما را خیلی دوست دارند - برای محافظت شروع می کنند دوروبر شما چرخیدن، اگر میبینید افرادی هر لحظه آماده اند شما را بگیرند (یا یک فاصله ی ایمنی را با شما حفظ میکنند تا با شما برخورد نکنند) علامت این است که وضعیت شما ناپایدار است و در معرض خطرید.

حفظ اگرچه تصمیم به استفاده از یک وسیله ی کمک حرکتی برای خیلیها ناراحت کننده است استفاده از یکی از آنها راه مؤثری است برای اینکه به اطرافیان بفهمانید شما حداکثر تلاشتان را می کنید تا بتوانید از عهدهی کارهایتان به صورت بی خطر و مستقل از دیگران برآیید. این عمل   حامل پیام روشنی است: «من در زمینهی راه رفتن، تعادل یا خستگی دچار مشکلاتی هستم و مشغول کنترل آنها می باشم.» فایده ی مهمی که در اینجا عایدتان می شود این است که مردم دوروبرتان به جای اینکه مدام نگران این باشند که به چه کمکی احتیاج دارید، آرامش و راحتی بیشتری احساس خواهند کرد.

یادآوری ،پزشک هم قادر به خواندن فکرتان نیست شما در مراقبت از ام استان یک نقش کلیدی دارید. نه معاینهای عصبی و نه اسکن امآرآی هیچ کدام به طور کامل نمی تواند اطلاعات جامعی در اختیار پزشکتان قرار دهد که در بدنتان چه میگذرد. این بدان معنی است که حتی ورزیده ترین متخصصان ام اس هم نمیتوانند به تنهایی کاری از پیش ببرند -- همکاری شما در این زمینه حیاتی است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد