بهترین راه های کنترل بیماری ام اس 


بهترین راه های کنترل بیماری ام اس 

بهترین راه های کنترل بیماری ام اس 

 

کنترل روند  بيماری

کنترل بیماری ام اس قدری شبیه کنترل بچه ی نخسی است که تازه راه افتاده - بعضی وقتها مشکل می توان گفت چه کسی برنده است، اما این با شماست که حداکثر تلاشتان را بکنید تا کنترل اوضاع را به دست بگیرید.

در این مبحث، ما حقیقت درمان زودهنگام را بازگو می کنیم تا در کنترل ام اس به شما کمک شود. سپس داروهایی را که ثابت شده سیر بیماری را کند یا تعدیل می کند، به شما معرفی می کنیم (به خاطر همین موضوع است که نام آنها را به درستی «درمانهای تعدیل کننده ی بیماری» یا stals , , a slallas (Disease Modifying Therapies) DMTS Lasla, تعدیل کنندهی ایمنی آغاز می کنیم - زیرا این داروها محتملترین داروهایی است که پزشک در ابتدای کار تجویز می کند -- و با داروهای تضعیف کنندهی ایمنی خاتمه می دهیم که در موارد پیشرفته تر بیماری تجویز می شود. داروهای تعدیل کنندهی ایمنی اعمال به خصوصی را در سیستم ایمنی تغییر میدهد، درحالی که داروهای تضعیف کننده ی ایمنی موقتاً عملکردهای طبیعی سیستم ایمنی بدن را موقتاً از کار میاندازد

هنگام مطالعه دربارهی این داروها، به یاد داشته باشید که در زمان بارداری یا شیردهی، هیچ یک از آنها بیخطر نیست. اگر در فکر باردار شدن هستید، حتماً موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید تا برنامه ی درمانی تان با توجه به وضعیت شما و بچه تان به بهترین وجه ممکن بررسی می شود.

درک چراها و دلایل درمان زود هنگام

با این هم یکی از غامض ترین مسائل ام اس: قبل از اینکه بفهمید مبتلا به این بیماری اما هستید، حتی قبل از بروز هرگونه علایم برجسته یا مشکلات شدید، ام اس بساطش را در دستگاه عصبی مرکزی(CNS) شما پهن کرده است. بررسیها با بهرهجویی را از امآرآی نشان داده است که از همان ابتدای کار، مقدار زیادی آسیب به میلین پوشاننده ی تارهای عصبی داخلی CNS و همینطور خود تارهای عصبی (آکسون ها) وارد میآید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد