قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بهترین روش از شیر گرفتن نوزاد
بهترین روش از شیر گرفتن نوزاد
بهترین روش از شیر گرفتن نوزاد

بهترین روش از شیر گرفتن نوزاد

بهترین روش از شیر گرفتن نوزاد

از شیر گرفتن نوزاد

اگر مقدار شیر مادر کم باشد از شیر گرفتن نوزاد بسیار ساده است. در این حالت لزومی ندارد مادر پستانهایش را محکم ببندد و نوشیدن مایعات را تقلیل دهد، فقط کافی است از دادن پستان به نوزاد  خودداری کند. اگر در نتیجه این خودداری پستان ها به طور ناراحت کننده ای پر شد. کافی است نوزاد را برای ۱۵ الی ۳۰ ثانیه به پستان بگیرد. این تغذیه بسیار کوتاه فشار پستان را کم میکند بدون این که حقیقتا ترشح شیر را تحریک کند. این عمل را البته میشود باز هم تکرار کرد. اگر مقدار شیر مادر متوسط باشد از شیر گرفتن نوزاد باید بطور تدریجی و طبق برنامه صورت گیرد. در این حالت هم محکم بستن پستان ها و تقلیل مقدار مایعات لزومی ندارد. برنامه باید این باشد که سعی کنید وعده های تغذیه با پستان مادر را یک در میان حذف و به جای آن از بطری استفاده کنید. اگر تا یکی دو روز پستان ها به طرز ناراحت کننده  پر نشد اصولاً شیر دادن را متوقف سازید. ولی اگر پستان ها پر می شود و ایجاد زحمت میکند نوزاد را فقط به مدت کوتاهی به پستان بگذارید تا رفع پر بودن پستان ها بشود.

از شیر گرفتن ناگهانی نوزاد

گاهی اتفاق میافتد که مجبور ید طفل را به طور ناگهانی از شیر بگیرید. مثلاً وقتی که به طور ناگهانی دچار بیماری سختی می شوید یا هنگامی که ناچار باشید به مسافرت بروید. برای از شیر گرفتن ناگهانی طفل از پستان یک روش آن است که مقدار نوشیدن مایعات را تقلیل دهید، پستان بند محکمی ببندیدو کیسه یخ روی پستانها بگذارید. ولی این روش خیلی دشوار و ناراحت کننده است. طریقه بهتر ان است که پستان ها را هر وقت به شدت و به وضع ناراحت کننده  پر شد با شیردوش یا دست بدوشید. ممکن است پزشک نیز برای شما آمپول هایی تجویز کند که تولید و ترشح شیر را در پستانها تقلیل دهد.

کم کردن شیر

برای این که مقدار شیر در پستان کاهش یابد،  برگ سراب، پونه دشتی ونعناع را بکوبید وبا کمی سرکه به صورت خمیر در آورید و روی پستان ضماد کنید که باید روزی دو تا سه مرتبه عوض شود.

مطلب پیشنهادی

ورم بدن در بارداری

ورم دست و پا در سه ماهه اول بارداری

ورم دست و پا در سه ماهه اول بارداری   ورم ورم (به آن ادم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *