بهترین روش مواجهه با عفونت های ادراری


بهترین روش مواجهه با عفونت های ادراری

بهترین روش مواجهه با عفونت های ادراری

 

اگر آنتیبیوتیکی را به خاطر UTI دریافت کردید، حتماً به دقت طول مدت درمان را رعایت کنید، چون اگر درمان UTI به صورت کامل نباشد. به سرعت بازمیگردد.

واقعیت بدتر این است که اگر UTI به صورت درمان نشده باقی بماند، سلامتی شما را در معرض یک خطر جدی قرار خواهد داد

پیشگیری از عفونتهای ادراری

بهترین روش مواجهه با عفونتهای ادراری (UTI) جلوگیری از بروزشان در همان قدم *مثانه ی خود را به طور کامل تخلیه کنید -- اگر می توانید با ادرار کردن و اگر نمی توانید با قرار دادن کاتتر توسط خودتان (ISC). دوبار ادرار کردن (double-voiding) هم می تواند در این رابطه کمک کننده باشد. به طور مثال بعد از اتمام ادرار، برای چند لحظه صبر کنید. اگر نشسته بودید، بایستید و اگر ایستاده بودید، کمی قدم بزنید و بعد مجددا اقدام به ادرار کردن کنید. حرکت می تواند فرایند ادرار کردن را دوباره تحریک کند.

مایعات به مقدار فراوان بنوشید. خیلی از مبتلایان به ام اس برای درمان اختلالات عملکرد مثانهشان در نوشیدن مایعات امساک میکنند. سخن فیلسوفانه ی این افراد چنین است: «اگر چیزی ننوشید، خوب اتفاقی هم پیش نخواهد آمد.» ولی قطع نوشیدن مایعات، سبب خواهد شد که غلظت ادرار زیاد شود و این مسئله احتمال بروز عفونت را به صورت چشمگیری بالا باکتریها از سیستم ادراری خارج شود، توصیه ی ما این است که روزی شش تا هشت لیوان آب بنوشید. مصرف سایر مایعات هم منعی ندارد، اما به خاطر داشته باشید که کافئین، آسپارتام (aspartame) داخل نوشابههای رژیمی و الکل (در جوامعی که نوشیدن آن مجاز است. جزو تحریک کنندههای بزرگ مثانه به شمار آمده و به همین خاطره تکرر ادرار و فوریت برای ادرار کردن را افزایش میدهد

تا آنجا که می شود ادرارتان را اسیدی نگاه دارید. باکتریها میانه ی زیاد خوبی با ادرار اسیدی ندارد. میتوانید با افزایش خوردن روزانه پروتئین، کرنبری (Cranberry) (نوعی میوهی کوچک قرمز - زرد رنگ ترشی جنگلی که جزء تثبیت کنندههای مواد غذایی است. م.) یا عصاره ی آن، انواع آلوها و با کاهش خوردن مرکبات یا عصاره ی آنها، شیر و دیگر محصولات لبنی، نوشابه ها یا آنتی اسیدهای حاوی بی کربنات یا کربنات سدیم، و همینطور سیبزمینی، تا آنجا که میشود ادرارتان را اسیدی کنید.   اگر مستعد ابتلا به عفونتهای مکرر ادراری هستید، ممکن است پزشکتان بدین منظور برایتان آنتیبیوتیکهای طولانی اثر با دوز کم، مثل سپترا (Septra) (سولفامتوکسازول) (Sufilamethoxazole) تجویز کند، تا به این ترتیب تعداد باکتریهای درون دستگاه ادراریتان کاهش یابد راردان هست یابد .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد