قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / بهترین شوینده های دهان و دندان
شوینده های دندان
شوینده های دندان

بهترین شوینده های دهان و دندان

بهترین شوینده های دهان و دندان 

شوینده های دندان:

برای شستشو و تمیز کردن دندان ها گلنار فارسی، مازو، عود هندی، سماق، بلوط و فوفل از هرکدام به مقدار مساوی و با هم وزن همه آنها نمک مخلوط کنید و انگشت را به آن آغشته بعد از هر غذا یا لااقل شب ها قبل از خواب به دندانها بمالید و مسواک کنید.4

• اذخرمکی، هلیله سیاه، زاج سفید، جدوار و سند روس و نمک را به نسبت مساوی بسایید. بعد از هر غذا به وسیله انگشت آغشته به دارو دندان ها را خوب بشویید و مسواک بزنید.

• سندروس، گل محمدی، کف دریا، نمک و زاج سفید را مخلوط و پس از هر غذا با انگشت آغشته به آن خوب دندان ها را بشویید و مسواک کنید.

• مقداری عفض را در سرکه حل کنید و بعد از هر غذا با آن دندانها را مسواک کنید.

تخم خرفه، زاج سفید، هلیله سیاه، تخم گشنیز، کف دریا، عفض، فوفل و مازو را به طور مساوی مخلوط کرده و نرم بسایید. پس از هر غذا باانگشت آغشته به آن خوب دندان ها را بشویید.

بهترین راه برای آنکه بدون هیچ مشکلی دندان ها را سفید کنید استفاده از خوراکی های طبیعی یا راهکارهایی است که عواقب بدی برای دندان ندارند و حتی دندان ها را محکم و قوی تر هم می کنند.

** پوست پرتقال یکی از بهترین سفید کننده ها دندان است. برای استفاده از آن می توانید پوست پرتقال را خشک کرده یا به همین صورت خریداری کنید سپس باید آن را پودر کرده و با استفاده از آن دندان هایتان را تمیز کنید. با انجام این کار به طور روزانه دندان های شما سفید خواهند شد.

** خوردن سبزی های خام و سفت برای استحکام دندان خیلی توصیه نمی شود اما اگر از قدرت دندان هایتان مطمئن هستید می توانید از سبزی های سفت برای سفید کردن دندان استفاده کنید. سیب، کرفس و هویج از بهترین سبزی هایی هستند که می توانید استفاده کنید.

** نمک شاید برای دستگاه گوارش و بدن خیلی مفید نباشد اما می تواند برای سفید کردن دندان وسیله ای مناسب باشد. مقداری نمک روی مسواکتان بپاشید و سپس به همراه خمیردندان شروع به تمیز کردن دهانتان کنید. نمک درسفید کردن دندان معجزه می کند.

** برای از بین بردن زردی های دندان از یک ترکیب معجزه اسا استفاده کنید. با مخلوط کردن زردچوبه، نمک و آبلیمو به راحتی میتوانید درخشندگی دندان ها را برگردانید. این ترکیب را باید برای چهار تا پنج شب استفاده کنید سپس تاثیر آن را خواهید دید.

** چای و قهوه از دلایل به وجود آمدن لکه روی دندان هستند ولی هنگامی برای دندان مضرند که داغ باشند. برای آن که دندان های سالم داشته باشید بهتر است همیشه از نوشیدنی های ولرم استفاده کنید و همچنین دقت داشته باشید مصرف بالای کافئین برای دندان مفید نیست.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *