قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بهداشت دهان و دندان و اهمیت آن
بهداشت دهان و دندان
بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان و اهمیت آن

بهداشت دهان و دندان و اهمیت آن

 

نکته بسیار مهم در کنترل بیماریهای هپاتیت، ایدز، سل و غیره این است که اگر فردی به هر یک از بیماریها مبتلا هست و به مطب یک دندانپزشک مراجعه کرد، حتما دندانپزشک را قبل از هر چیز آگاه کند تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

اگر خدای ناکرده شخصی به یک بیماری خطرناک مبتلا بوده و دندانپزشک را در جریان قرار ندهد، ممکن است عامل ابتلای افراد زیادی به این بیماریها گردد. دندانپزشک و دستیار او هم باید هنگام تشکیل پرونده به این نکات مهم توجه نمایند.

در زمینه بهداشت دهان و دندان سخن بسیار گفته شده و تقریبا کمتر کسی است که اهمیت آن را نداند. لیکن متأسفانه علیرغم آگاهی غالب مردم به اهمیت مسأله بسیاری از مردم، در امر بهداشت دهان و دندان سهل انگاری و غفلت مینمایند. علت چیست؟ می توان علل مختلفی را برای آن ذکر کرد ولی مهمترین علت آن عدم باور مردم به اهمیت بهداشت دهان و دندان است.

فرق است بین دانستن و باور داشتن. تا زمانی که انسان امری را باور نکند و به آن ایمان نیاورد، به آن عمل نمی کند. برای این که انسان امری را باور کند، یکی از راهها مشاهده و تجربه آن است. اگر فردی به وسیله محلول یا قرص آشکار کننده پلاک میکروبی روی دندانهای خود ببیند و بعد با مسواک پاک کند، بخصوص اگر این فرد میکروب های موجود روی دندانهای خود را زیر میکروسکوپ ببیند، قطعا باور خواهد کرد که چرا بهداشت دهان و دندان اهمیت دارد و چرا دندانها، پوسیده میشوند و چرا لثه مبتلا به بیماری میشود.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *