قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / به سوزش چشم لطفاً توجه کنید.
سوزش چشم
سوزش چشم

به سوزش چشم لطفاً توجه کنید.

به سوزش چشم لطفاً توجه کنید.

سوزش چشم

قطره های نفازولین و یا تترازولین که حاوی مواد تنگ کننده یا سفت کننده رگهای خونی هستند زمانی که چشم شما دچار فشار داخلی چشم میباشد، نباید مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین در مورد نوزادان شیرخوار و کودکان ٬ نباید به هیچ عنوان مورد استفاده قرار بگیرند زیرا امکان اختلالات تنفسی بسیار بالا وجود دارد. مایعاتی که به عنوان (برای خشکی چشم) حاوی مواد اصلی ضد خشکی یعنی Polyvinylalkoho و همچنین Powldon میباشند. و علاوه بر وجود این مواد اغلب دکسپانتنول نیز به آن افزوده می شود تا از تحریکات قرنیه ی چشم و شبکیه ی چشم جلوگیری نماید. برای درمان عفونت شبکیه چشم به علت آلرژی یا حساسیت ها اولین قدم استفاده از محصولاتی است که حاوی اسید کروموگلیسین )cromoglicin مناسب میباشد. البته این دارو بعد از ده الی چهارده روز تاثیر خود را نشان میدهد، اما به علت سازگاری و بی زیان بودپیشنهاد می شود. علاوہ بر این ها تعدادی قطره های چشمی وجود دارند که حاوی ویتامین هستند. البته این ویتامینها تنها به صورت موضعی عمل می کنند. اما مصرف ویتامین باید برای کل اندام باشد، تا به این صورت ویتامین حتی به عمیق ترین بافتهای چشم نیز برسد. ویتامین A باعث ایجاد قدرت بینایی خالص در سلولهای بینایی شبکیه چشم می شود تا ما حتی هنگام تاریک بودن یا گرگ و میش بودن هوا نیز قادر به دیدن باشیم. ویتامین A حتی دخالت مستقیم برای دید رنگی اشیاء در قسمت شبکیه چشم دارد. ویتامین B۲ در لنزها (عدسی)  و همچنین شبکیه چشم در فرینه چشم به میزان زیاد یافت می شود اما عملکرد آن تا به امروز دقیقاً مشخص نشده است. در مورد ویتامین A – ویتامینهای B – ویتامین K و ویتامین C به اثبات رسیده است، که نقصان و کمبود مصرف این ویتامین ها باعث اختلالات در بینایی می شود.

درمان سوزش چشم

۱ – برای استراحت چشم، دستهای خود را همانند دو حفره خالی بر روی چشم بگذارید، به گونه ای که دیگر هیچ نوری وارد چشم نشود، چشمهای خود را باز کنید، درون تاریکی نگاه کنید و خود را در حالتی کاملا راحت قرار بدهید. این عمل را تا زمانی انجام دهید که هیچ درخشش لرزانی در مقابل چشم شما نباشد و چشمان شما ارام شود. همانند تصویر این نقاط درد را در اطراف چشم یافته و بافشار ملایم انگشتان به ماساژ آنها بپردازید.

اگر شما با انگشتان شست خود از انتهای بینی به سمتابروها حرکت کنید، قادر به لمس نقطه سوم به عنوانیک فرورفتگی کوچک در استخوان بالای چشم می شوید کهمی توانید این نقاط را به آرامی ماساژ بدهید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *