قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / به چه دردهایی دردهای عصبی میگویند؟!
دردهای عصبی
دردهای عصبی

به چه دردهایی دردهای عصبی میگویند؟!

به چه دردهایی دردهای عصبی میگویند؟!

دردهای عصبی

 درد اعصاب (دردهای عصبی) در منطقه  گسترش یک سلسله اعصاب به وجود می آیند، بدون این که دلیل مشخص داشته باشد. به این شکل که به صورت ناگهانی دردهای کششی ظاهر می شوند. دردهای عصبی می توانند قاصد و پیام آور یک عفونت عصبی باشند که در میان و یا بعد از بیماریهای عفونی ظاهر می شوند. همچنین در زمان رشد سریع بافتها و یا بعد از به وجود آمدن زخمها یا جراحات به وجود می آیند که فشارهای عصبی و افسردگی می توانند عامل آن باشند. تا حدودی دردها را میتوان با سرد یا خنک نمودن، فشار و یا حرکات مخصوص از بین برد. در شایعترین نوع دردهای عصبی یعنی درد اعصاب صورت (زوج ۷ مغزی)، اغلب درد در فک بالایی یا پایینی ظاهر می شود. از جمله مناطق در دخیز عصبی دیگر اعصاب یا عصبهای ناحیه ی پشت سر (دردهای عصبی اکسی پیتال)، عصبهایی که در میان دنده ها قرار دارند (دردهای عصبی انیتر کوستال) و عصبهای ناحیه  گلو هستند که دردهای ناحیه  کتف ئها و شانه ها و بازوها را موجب می شوند. در دردهای اعصاب کمر، درد به صورت کششی در ناحیه  اعصاب کمر (عرق النساء) و تهیگاه آغاز شده و تا پشت ران و قسمت پشت زانو نیز کشیده می شود. یک چنین دردهایی (درد کمر در ناحیه  دنبالچه) می توانند به صورت ناگهانی و تنها بعد از انجام یک حرکت غلط و یا به دلیل حمل یک بار و قرار گرفتن بدن در شرایط نامناسب به وجود آیند.

پیشگیری از درد های عصبی

شما می توانید به عنوان پیشگیری از مقادیر زیاد و کافی مواد حیاتی و مورد نیاز بدن؛ یعنی، املاح معدنی و ویتامین ها،استفاده کنید. به خصوص مصرف ویتامین هایی که مبناء و منشأ طبیعی داشته و حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند، به شما پیشنهاد می شود

درمان درد های عصبی

برای از بین بردن درد و آرامش بخشیدن به خود زمانی که درد واقعاً طاقت و توان ما را از بین برده است، روش های درمانی متعدد و مفیدی وجود دارد که از آن جمله می توان به کمپرس های گرم و یا حمام گرم و یا پمادهایی که موجب تسریع و تحریک گردش خون می شوند و در مواقع نادر استفاده از کمپرس های سرد، اشاره نمود. آیا عصب شما تحت فشار قرار گرفته و یا له شده است، در بعضی مواقع مالش صحیح باعث از بین رفتن درد می شود. همچنین طب سوزنی (باید توسط شخص مجرب صورت پذیرد) و فشار درمانی (به صورت شخص) از روشهای سنتی، اما بسیار مفید قدیمی هستند که در درمان دردهای عصبی بسیار مفید واقع می شوند.

در زمان دردهای شدید، و بیش از هر چیز دردهای ناحیه ی سر، صورت، پا و دردهای ناحیه  دیسک، باید بدون معطلی به پزشک مراجعه نمایید، زیرا به تأخیر انداختن درمان صحیح میتواند عوارض جبران ناپذیری را به وجود آورد. در بعضی موارد نیز دردها به گونه ای سخت و غیرقابل تحمل هستند که باید تنها با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، دردها را تسکین بخشید.

برای مواقعی که استفاده از کمپرس های گرم را در نظر دارید، استفاده از علوفه گرم، خاکستر آتشفشان، گلهای باتلاق و یا در نهایت سیب زمینی نپخته و چرخ یا نرم شده به شکل گرم را به شما پیشنهاد می کنیم همچنین ماساژ با روغن های گرم نیز باعث تخفیف درد می شود. روغن هایی مانند روغن رازیانه و روغن نعناع برای این منظور بسیار مفید هستند. روغن های ترکیبی را که در اینجا قید میشود، نیز استفاده و امتحان کنید. این ترکیب به خصوص برای دردهای صورت در دردهای عصبی این ناحیه بسیار مؤثر واقع می شود؛ پنج قطره از روغن استوقدوس و یک قطره از روغن گیاه بادرنجبویه و یک قطره روغن گل رز را با پنجاه میلی لیتر روغن گل خرنوب مخلوط کنید و به آرامی روی محلهایی که درد دارید، مالیده و آن را ماساژ دهید. به تغذیه ی سالم و مصرف کافی ویتامینها و به خصوص ویتامین ب کمپلکس  توجه داشته باشید.

این نقاط فشار برای تسکین درد به شما کمک میکنند

برای این که شما چگونه این نقطه را پیدا کنید و به درستی بر روی آن فشار وارد نمایید، لطفا از تصاویر و جدول فصل مربوطه استفاده نمایید.

دردهای عصبی به خصوص زمانی که زمان انها طولانی باشد، بسیار ناخوشایند و زجرآور هستند. شما به کمک پمادها و یا مصرف قرص می توانید آنها راتسکین رببخشید.

درمان گیاهی

مصرف گلهای خشک فرنجمشک نه تنها برای دردهای مفصلی مناسب و مفید واقع می شود، بلکه در دردهای عصبی نیز بسیار کارساز هستند. علاوہ براین  در داروخانه ها نیز داروهای گیاهی 9 پمادهایی که منشاع گیاهی دارند، نیز برای تسکین بخشیدن به درد به فروش می رسند. اگر شما میخواهید کمک بیشتری به خود بکنید، سه بار در طی روز جوشانده گل فرنجمشک را آماده ساخته و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید، از این جوشانده به شکل دوره ی درمان یعنی به مدت زمان طولانی استفاده کنید، خواهید دید. که چگونه دردهای شما کاهش مییابند.

دیگر داروی یا جوشانده گیاهی که به شما پیشنهاد می شود، پوسته  بوته بیدمشک است که آن را باید به صورت جوشانده یاد منوش مصرف نمود.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *