به کارگیری راهکارهای موثر در تربیت فرزندان


به کارگیری راهکارهای موثر در تربیت فرزندان

به کارگیری راهکارهای موثر در تربیت فرزندان

 

تربیت فرزندان هیچگاه آسان نیست - چه قبل از ابتلا به ام اسی و چه بعد از ابتلا به آن. لذا، این مبحث راهکارهایی ارائه می دهد که آویزه ی گوشتان کنید.

رک و پوست کنده حرفتان را بزنید: بگذارید ام اس در جایی که لازم است مورد سرزنش قرار گیرد. گاهی ام اس مزاحم برنامههایی می شود که شما یا فرزندانتان قصد انجامش را دارید. امارک بودن و بی پرده صحبت کردن در مورد بیماری و علایمتان، باعث می شود

فرزندانتان راحتتر درک کنند چراگاهی برنامه ها تغییر میکند یا فعالیتها به تأخیرمی افتد طبیعی ست که کفر بچه ها از دست ام اس در بیاید( همانطور که دست بیماری به مراتب احساس گناه کمتری برایشان به همراه دارد تا اینکه از دست برای شروع، میتوانید بخشی از عصبانیت خود را گردن بیماری بیندازید - و این کار را به عنوان مثال، با گفتن این مطلب بیان کنید: «وقتی میخواهم کاری همراه تو انجام دهم ولی ام اس مانع می شود، از دست این بیماری عصبانی میشوم. من واقعا دوست داشتم امروز با هم به دوچرخهسواری برویم؛ قول می دهم یک روز دیگر برای دوچرخهسواری برویم، اما امروز باید به فکر تفریح ».دیگری باشیم

تقویت قدرت  خلاقیت و انعطافی پزیری

چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، ام اس بعضی چیزها را دستخوش تغییر می کند. عودها یا علایمی که هر روز همراه شماست، حتی در بهترین طرحهای برنامهریزی شده هم به طریقی اختلال ایجاد می کند. نکتهی کلیدی برای هر فرد، به خصوص برای والدین، داشتن طرح پشتیبان برای هر طرح و نقشه ای است. در حقیقت، توصیه ی ما داشتن یک راهکار پشتیبان برای بیرون رفتن از خانه، مسافرت یا تفریح است. این شاید چندان خوشایند نباشد، اما راهی است که خانوادهها از طریق آن میتوانند درحالی که برای بدترین حالات برنامهریزی می کنند، به بهترین ها امیدوار باشند. کودکان (و بزرگسالان) زمانی که پی میبرند، میتوانند در اینده ی نه چندان دور روی بعضی چیزهای واقعا خوب حساب کنند، یاد میگیرند خیلی راحتتر با  ناملایمات کنار بیایند و تغییر رویه مهم این است که اجازه ندهید ام اس زمام امور را در دست بگیرد.

اگر علایم ام اس روی توانایی شما در لذت بردن از بعضی فعالیتهای مورد علاقه ی خانواده تان تأثیر میگذارد، خجالت نکشید از اینکه آنها را به شیوهای غیرمعمول انجام دهید. برای دریافت بعضی توصیه ها در باب نحوه ی تطابق با بعضی فعالیتها، بسته به شرایطی که ام استان ایجاد کرده، از متخصصان توانبخشی درخواست کمک کنید  مثلا اگر خستگی و مشکلات تعادلی، دوچرخهسواری را دشوارتر می کند، به فکر استفاده از دوچرخه های چندنفره یا یک سه چرخه برای این منظور باشید. انعطاف پذیری، کلید حل معماست. اگر حاضر به فکر کردن درباره ی مسائل به روشهای گوناگون باشید، میتوانید تقریباً هر کاری را انجام دهید به شبکه ی پشتیبان  خود سر بزنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد