قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / بواسیر را با شب خسب درمان کنید!!!
شب خسب
شب خسب

بواسیر را با شب خسب درمان کنید!!!

بواسیر را با شب خسب درمان کنید!!!

شب خسب

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی شب خسب است .گیاهی است از خانواده Leguminosae شاخه های آن دارای انشعابات چتری و برگهایش مرکب است، معمولاً در اواخر بهار ظاهر می شود، برگهای آن شبها دو به دو روی هم میخوابند. میوه آن در پاییز میرسد و از درخت میریزد. انشعابات شاخه ها چتری است. برگها مرکب شانهای و گلهای آن سفید و صورتی یا سرخ میباشد. که در تیر ماه شکفته می شود. این درخت بومی آسیا و آفریقای گرم است و بومی جنگل های شمال ایران نیز میباشد، معمولاً در قسمت کم ارتفاع جلگه می روید و در آستارا تا ارتفاع ۴۰۰ متر نیز دیده می شود، این درخت از آستارا و طالش تالاهیجان و نور و مازندران تا نزدیکی گرگان انتشار دارد. بلندی این درخت تا بیست متر هم میرسد

نامهای دیگر شب خسب در طب سنتی: درخت ابریشم – شب خوس دار – شاقوزدار – هزاولگ – هزار برگ – بیولی – ویلی – ولی – و ولی شوخس – شوخس – شوفس – کشکر – شجره الحریر.

خواص شب خسب

درمان گیاهی بواسیر

۱- آب جوشانده آن را بنوشید. تونیک، مقوی، مسکن، ضددرد و آرام کننده است، برای رفع بی خوابی مفید میباشد، ترشح عرق را کم میکند، ضدانگل است، برای تسریع التیام زخمها مفید میباشد، جریان گردش خون را تنظیم می کند، برای درمان بواسیر و سرطان ریه مؤثر میباشد.

درمان گیاهی جوش

۲- در استعمال خارجی از عصارهای غلیظ آن برای درمان استخوان های از جا در رفته و شکسته، زخمها، دمل ها و جوش ها استفاده میشود.

داروی گیاهی کمک به هاضمه

آب دمکرده  آن را بنوشید. تونیک و مقوی است و به هاضمه کمک میکند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *