قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بوی بد دهان عارضه ای همه گیر
بوی بد دهان
بوی بد دهان

بوی بد دهان عارضه ای همه گیر

بوی بد دهان عارضه ای همه گیر

 

بوی بد دهان

بوی بد دهان عارضه ای است که برخی از افراد جامعه بدان دچار بوده و هم خود از آن رنج میبرند و هم اطرافیان آنها بوی بد دهان نشانه ای از یک عارضه موضعی و یا عمومی میباشد. این عارضه گاهی موجب انزوای شخصی مبتلا و یا انزجار و دوری دوستان و اطرافیان شخصی مبتلا میگردد. در واقع این عارضه هم دارای اثرات فردی است و هم اثرات اجتماعی. دو دسته علل برای بوی بد دهان می توان یافت: الف- علل دهانی: مهمترین علل دهانی بوی بد دهان عبارتند از:

 ۱- بد بودن بهداشت دهان: شایعترین علت دهانی بوی دهان عدم رعایت بهداشت دهان و در نتیجه وجود مقدار زیادی جرم و پلاک دندانی روی دندانها میباشد. کسانی که مسواک نمیزنند غالباً دارای بوی بد دهان هستند. حالی ممکن است خود متوجه باشند یا نباشند. این بوی بد ناشی از فساد مواد غذایی باقیمانده در دهان و بویژه لای دندانهاست.

در اینگونه موارد با رعایت بهداشت دهان و زدن مسواک بطور مرتب و دقیق ظرف مدت کوتاهی این عارضته از بین میرود. تحقیقات نشان داده است باقیماندن ذرات غذایی در سطح پشتی زبان می تواند موجب بوی بد دهان گردد. به همین دلیل مسواکهای ویژه پاک کردن زبان ساخته شده و می تواند سطح پشتی زبان را از بقایای ذرات غذایی و باکتریها پاک کند.

 ۲- وجود دندانهای پوسیده متعدد: تجمع ذرات غذایی و میکروبها در این پوسیدگیها و فساد آنها موجب بروز بوی بد در دهان میگردد. این افراد پس از درمان پوسیدگیهای دندانی خود متوجه بهبود این عارضه میگردند.

مطلب پیشنهادی

رشد جنین

 حرکات جنین در رحم و زمان زایمان 

 حرکات جنین در رحم و زمان زایمان     اگر همان مقدار حرکتی را که قبلا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *