بیش از حد مراقب فرزندتان نباشید….


بیش از حد مراقب فرزندتان نباشید….

بیش از حد مراقب فرزندتان نباشید....

 

 چون ام اس بیش ازحد تصور غیرقابل پیش بینی است، احتمال دارد فرزندتان یک روز احساس کند حالش افتضاح است و روزهای دیگر خیلی خوب. اگرچه عکس العمل غریزی شما ممکن است این باشد که از فرزندتان مراقبت کنید و با این نیت که ام اس آسیبی به وی نرساند، او را از فعالیت بیش از حد بازدارید، اما بهترین کاری که می توانید بکنید این است که اجازه دهید فرزندتان مثل سایر بچه ها رفتار کند و هر وقت در اثر بیماری دچار مشکل شد و کمک خواست، به او کمک کنید. بدن بچه ها بهترین راهنمای آنها در این مورد است که چه کارهایی میتوانند انجام دهند و چه کارهایی نمی توانند. اگر نگران این قضیه هستید، یک گفتگوی سه جانبه با پزشک میتواند به شما و فرزندتان کمک کند.

خیلی از افراد در زمان تشخیص بیماری ام اسی شان در دهه های بیست و سی زندگی هستند -- درست زمانی که اغلب مردم میخواهند با طرف مقابلشان آشنا شوند و تشکیل خانواده بدهند. بنابراین از اولین سؤالاتی که زنان جوان پس از تشخیص بیماری شان از پزشک می پرسند، این است که «من میتوانم بچهدار بشوم؟» یا «آیا بچهدار شدن من باعث بدتر شدن ام اس ام می شود؟» مردها هم میخواهند بدانند آیا ام اس می تواند تأثیری روی توانایی پدر شدنشان بگذارد یا نه؛ و هردو گروه نگران این هستند که آیا با وجود ام اس می توانند والدین خوبی باشند؟ و آیا فرزندانشان اما - شدند؟ هم به ام اس مبتلا می شوند

برای کمک به شما و خانواده تان در امر تصمیم گیری هر چه بهتر در زمینهی تنظیم خانواده، در این فصل به تمام سؤالات تان پاسخ خواهیم داد. ما تأثیر - - - ام اس 59 قدرت باروری، حاملگی، زایمان و شیردهی و سپس تأثیر حاملگی و تولد بچه را روی ام اس به شمانشان خواهیم داد. همچنین در مورد گزینه های درمانی در هفتههای پیش از بارداری، طی دوران بارداری و بعد از بارداری صحبت خواهیم کرد؛ پیشنهاداتی برای تفکر صحیح درباره ی تصمیم گیری برای تشکیل خانواده، ارائه کرده و توضیح خواهیم داد که ام اس چقدر غیرقابل در پیش بینی است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد