بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت دوم 


بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت دوم 
دسته سوم بیماری های قلب، بیماریهای کرونر قلب نامیده  می شود، و آنچه در مورد زیاد شدن شکایات و ناراحتی های قلبی بیشنویم. در مورد رگهای  کرونر قلب است. این رگها مسؤول تغذیه قلب بوده و به آن خون، غذا، و اکسیژن می رساند در بیماریهای کرونر، رگهای کرونر قلب دچار تصلب و سفتی می شود، یعنی مواد چربی و آهکی را در خود رسوب می دهند، و مثل لوله آب جرم گرفته، تنگ می شود، و به اندازه کافی خون به قلب نمی رساند، و در نتیجه باعث می شوند که شخص دچار بیماری تصلب شرائین یا «ایسکمی» قلب گردد.امروزه این لوع بیماری قلب است که مرتب افزایش مییابد. علت اصلی این افزایش چند چیز است: یکی اینکه سابقاً آن را تشخیص داده، بیداری تصلب شرائین قلب را به عنوان بیماری سوء هاضمه و امثال آن معالجه می کردند، ولی حالا که تشخیصداده می شود، گسترش می یابد و این گسترش مربوط به ازدیاد امکانات ابتلا به این بیماری در قرن حاضر می باشد.

آیا نوع تغذیه در ایجاد بیماری های قلبی مؤثر است؟

نوع تغذیه در ایجاد بیماری قلبی اثر سمتقیم دارد. زیادهروی در خوردن مواد نشاسته ای، قندی، و چربی زیان آور است، و البته بصرف بیش از جدا آن ایجاد چاقی می کند در همه بیماریهای ناشی از چاقی، منجمله بیماریهای قلب را .بوجود می آورد در مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته، و آمارهای دقیقی که بدست آمده، نشان می دهد که در قدیم ژاپنی ها که با رژیم غذایی نسبتاً کم چربی زندگی می کردند و زندگی آرامی داشتند؛ بیماری تصلب شرائین نمی گرفتند.ولی وقتی بچه های این ژاپنیها تغییر محیط داده و به امریکا مهاجرت کردند و مثل سایر امریکایی ها زندگی می کردند  و از رژیم غذایی آنها استفاده کردند، بزودی به بیماری قلبی دچار شدند. این واقعیت در مورد سیاه  هایی که از افریقا به امریکا رفتند لیز صادق است. برای پیشگیری از این ناراحتی های قلبی باید نوع تغذیه را تغییر داده، میزان چربی حیوانی و شیرینی ها را در غذاها به کمترین میزان تقلیل داد.آیا زندگی در شهرهای صنعتی و شلوغ و گذراندن تمام وقت را به فعالیت های اداری و تحمل فشارهای محیطی اثری در بوجود آمدن تصلب شرائین دارد؟ کم شدن استراحتی روحی و جسمی، افزایش سرعت زندگی، عصبانیت ،ترس و فشار زندگی، ہرقلب و عروق شلاق  می زنند  ، وتصلب شرائین را نزدیکتر می کنند و قلب را بیمار و ضعیف بی نمایند. البته آلودگی هوا نیز در بروز بیماری تصلب شریان ها مؤثر است.

آیا ورزش در حفظ سلامت قلب مؤثر است ؟

ورزش به میزان بسیار زیاد عامل پیشگیری کننده است. ورزش چندین کار مفید برای بدن انجام می دهد:- در راجرت کردن اعصاب و کم کردن فشارهای روحی مؤثر است.۲- چربی  های خون را کم می کند و بنابراین، امکان رسوب آنها در رگهاکمتر می شود.۳. با ورزش و غذای اندازه و کافی، وزن بدن معتدل می شود و ضایعات چاقی ہرطرف می گردد- بدن انسان نیز مانند  بدن حیوان احتیاج به حرکت و فعالیت دارد و به همین دلیل باید برای حفظ سلامتی  تن ورزش کرد همچنین راه پیمائی در هوای آزاد و شرکت در کار خانه داری منزل خیلی مفید است.بیماری های قلبی چه می کند؟/ قسمت  اولبیماری های قلبی چه می کند؟ /قسمت سوم    

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد