قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بیماریهای پوست و درمان برخی از آنها بازالو درمانی
بیماریهای پوست
بیماریهای پوست

بیماریهای پوست و درمان برخی از آنها بازالو درمانی

بیماریهای پوست و درمان برخی از آنها بازالو درمانی

بیماریهای پوست از آن نوع بیماریهایی هستند که تقریبا همه افراد در طول عمر خود آن را کم و بیش تجربه می کنند بیماری های پوست طیف  وسیعی را در برمی گیرد و از بیماری جوش جوانی تا بیماری کشنده سرطان پوست را شامل می شود.

در دنیا از زالوی زنده و فرآورده های آن به صورت وسیعی برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود. انواع بیماری های پوستی که از اینطریق معالجه می شوند به شرح زیر هستند:

الف) إصلاح بد رنگی پوست: رنگ پوست افرادی که بد رنگی در چهره دارند، با زالو اندازی تا مقدار زیادی برطرف می شود و رنگ پوست روشن می شود. از این روش می توان در زیبا و شفاف کردن رنگ پوست افراد استفاده کرد.

ب) رفع چین و چروک های پوست: زالو با اصلاح گردش خون سبب تغذیه بهتر بافت پوست می شود و از این طریق در رفع چین و چروک پوست مؤثر است. شرکت های تولیدکننده لوازم ارایشی، کرم هایی از ترکیبات ترشحات زالو برای رفع چین و چروک و خوشرنگی پوست تولید میکنند. کارخانه ای در مسکو با مشارکت فرانسه که مواد آرایشی تولید می کند، کرمی برای رفع چین و چروک های دست و صورت تولید کرده که ماده اصلی این کرم، پودر پوست زالوهای خشک شده است.

ج) رفع جوش ها (آکنه) و دمل های پوستی: زالو اندازی به خصوص اگر به موقع و با تعداد مناسب (بین ۲ تا ۵ زالو به نسبت بزرگی) انجام شود، اثر درمانی مناسبی بر آکنه و دمل های پوستی دارد. زالو برای تخلیه و درمان جوش های پوستی بخصوص ناحیه صورت و شانه ها و روی باسن بسیار مؤثراست.

د) رفع کانون هاى عفونت روی پوست: برای تخلیه کانون هاى عفونت و زخم عفونی می توان از زالو کمک گرفت، به خصوص زخم های عفونی مقاوم به درمان های رایج آنتی بیوتیکی۔

ه) درمان آگزما: در بسیاری از موارد اگزماهای پوستی با زالو اندازی درمان می شوند.

و) رفع بدرنگی و سیاهی لبها: برای روشن شدن رنگ لبها به خصوصدر افراد سیگاری می توان از زالو کمک گرفت. موارد دیگری از کاربرد زالو برای درمان بیماری های پوستی نیز گزارش شده است. برای مثال زخارافسکی همکارانش در گزارش خود، بیماری با ملانوم بدخیم متاستاتیکی را معرفی کرده اند که طی سه جلسه زالو درمانی مترشحه از سلول های ملاتوم است که هیرودین بزاق زالو مهار کننده این انزیم می باشد).

مطابق گزارش یک کلینیک طب سنتی در تهران، ۱۵ بیمار به منظور درمانثورات پوستی و جوش و آکنه های مقاوم به درمان و اسکارهای پوستیمراجعه کرده بودند که پس از یک یا دو مرحله زالو درمانی، تغییرات کاملاً محسوس در ضایعات پوستی آنان پدیدار می شود. رضایت درمانی بیماران مذکور بیش از ۹۰٪ بوده است و به جز یک نفر آنان که مجدداً ضایعاتش عود داشته است مابقی یعنی ۱۴ نفر (۹۳٪) مطابق فالو آپ ( پیگیری) یک سالهعود ضایعات نداشته اند.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *