قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / بیماری آرنج تنیس باز چگونه درمان می شود؟
بیماری آرنج تنیس باز
بیماری آرنج تنیس باز

بیماری آرنج تنیس باز چگونه درمان می شود؟

بیماری آرنج تنیس باز چگونه درمان می شود؟ 

آرنج تنیس باز یکی دیگر از عوارضی است که در اثر آسیب دیدگی ناشی از حرکات تکراری ایجاد می شود. در این مورد عارضه به علت حرکات پیچشی ساعد و یا باز و بسته شدن مشت به وجود می آید. این مسئله به هیچ وجه منحصر به تنیس بازان نیست.

نجاران نیز به آرنج تنیس باز مبتلا می شوند. این عارضه در سیاستمداران در اثر دست دادن زیاد گزارش شده است. علائم شایع درد در سمت خارج آرنج هنگام بلند کردن آرنج یا بستن مشت است و این درد به علت کشیدگی زردپی عضلاتی است که مچ را به عقب خم می کنند.

این زردپی ها در برجستگی استخوانی خارجی آرنج (اپی کوندیل خارجی) قرار دارند. وارد کردن فشار به این نقطه استخوانی تقریباً همیشه باعث بروز درد ناگهانی می شود. کشیده شدن این زردپیها هنگام ضربه زدن در بازی تنیس (بویژه ضربه هایی که نامناسب زده شود) شایع است، به همین علت این عارضه را به این نام می شناسند. یک عارضه مشابه دیگر به نام آرنج گلف باز وجود دارد که در آن زردپی هایی که مچ را به پایین خم می کنند یا آن را می گردانند، مبتلا می شوند. در آرنج گلف باز درد در قسمت داخلی آرنج حس می شود.

درمان: آرنج خود را به طور موقت استراحت دهید. از بازی تنیس یا گلف خودداری کنید و از بلند کردن آرنج و دست دادن های مکرر بپرهیزید. بستن یا آویزان کردن دست به ندرت ضرورت می یابد. روزی سه بار به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه کیسه یخ (از روی یک حوله) رویآرنج خود بگذارید. شما می توانید با مصرف یکی از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مثل ایبوپروفن دردتان را کاهش دهید. کشش مچ به طور متناوب می تواند به جلوگیری از خشک شدن آن کمک کند. پزشک میتواند با تجویز تمرینات مناسب به جلوگیری از عود عارضه کمک کند.

قالب شکسته بندی مخصوص آرنج تنیس باز را می توانید از اکثر فروشگاههای کالاهای ورزشی تهیه کنید. این وسیله ممکن است در جلوگیری از عود مفید باشد. همچنین میتوانید از پزشک درخواست تجویز قالب شکسته بندی مچ کنید، زیرا خم کردن نادرست مچ اغلب باعث بروز آرنج تنیس باز می شود. تزریق استروئید نیز ممکن است به طور موقت درد را کاهش دهد. بهبودی تدریجی است و برای تسکین درد ممکن است هفته ها یا ماه ها وقت لازم باشد. جراحی برای آزاد کردن اتصالات عضلانی تنها در موارد نادر ضرورت مییابد.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *