بیماری اسهال و اسهال خونی را جدی بگیرید ….


بیماری اسهال و اسهال خونی را جدی بگیرید ….

 

بیماری اسهال و اسهال خونی را جدی بگیرید ....

 

علائم اسهال

دفع مدفوع پی در پی و به شکل مایع، درد و پیچشی در ناحیه شکم بالای ناف و روده ها، زردی مدفوع، قرقر شکم، سوزش مقعد به هنگام دفع مدفوع، خشکی زبان، تلخی دهان، دفع طعام هضم نشده و ظهور بلغم. در اسهال خونی علاوه بر موارد فوق دفع مدفوع همراه با خون و خون ممزوج با آب می باشد. در اسهال خونی مهمترین علامت درد روده ها و صدا کردن ان می باشد.

درمان

راه اصلی درمان اسهال به طور کلی جبران آب از دست رفته بدن می باشد. برای قطع مرض چند روز صبح ها مقدار یک فنجان چای پررنگ مایه دار میل کنید و اگر میل به آب دارید، آب جوشیده را که قبلا در ظرفی تهیه کرده اید، بنوشید. چنان چه عرق نعناع به جای آب بنوشید بهتر است. توجه داشته باشید که اسهال خونی می تواند مسری باشد بدین ترتیب که شخص بیمار دست های خود را آلوده می کند و با آن به وسیله غذا و سبزیجات دیگر آن را به شخص دیگر منتقل می کند. نعناع: نعنای خشک را با چای سفید به مقدار مساوی دم کرده و مثل چای  میل نمایید بارهنگ: بارهنگ را بو داده و با تخم ریحان، دار فلفل و بهمن پیچ به مقدار مساوی بجوشانید و میل کنید. خلال نارنج، پوست پسته و چای سبز از هر کدام پنج مثقال بجوشانید و با نبات میل کنید.به عنوان غذا از آش انار، آش سماق، حریرهٔ بادام، کته ماش، کته با ماست، نان، نعناع تازه، تخم مرغ آب پز و در اسهال خونی فقط ماست خالصں بدون نمک میل شود به: اگر سه چهار به را قطعه قطعه کنید و آن را بیست دقیقه در یک لیتر آب بجوشانید نوشابه ای به دست می آید که برای اسهال های طولانی بسیار مفید است.

موارد پرهیز

باید به بیمار گوشزد کرد که از مصرف غذاهایی که علامت  های وی را تشدید می کند خودداری کند ، قهوه ، کلم ، نخود ، لوبیا و بادمجان بعضی از این غذاها هستند. در بعضی از بیماران، شیر و لبنیات باعث تشدید علائم بیماری می شوند که باید به بیمار گوشزد کرد که شیر بدون لاکتوز مصرف کند .

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد