بیماری زگیل و علایم آن را بیشتر بشناسید ….؟؟


 بیماری زگیل و علایم آن را بیشتر بشناسید ….؟؟

 بیماری زگیل و علایم آن را بیشتر بشناسید ....؟؟

 زگیل در واقع یک تومور خوش خیم پوست است.بر خلاف تصور عامه که علت پیدایش زگیل در آب ریختن روی گربه می دانند، زگیل علت ویروسی دارد.زگیل بیشتر در بچه ها و نواحی پشت دست ها دیده می شود و منظره بدی ایجاد می کند. والدین با مشاهده زگیل باید کودک را نزد پزشک ببرند چون ممکن است با دست بردن به آن تعداد زگیل ها بیشتر شود به علاوه احتمال مبتلا کردن دیگران هم وجود دارد. این زگیل ها بیشتر در جوانان و آن هم در پشت پاها، دست ها و در گردن و صورت، اطراف دهان،گونه ها، چانه و پیشانی دیده میشود. با آن دارد . زگیل با روش های مختلفی مانند سوزاندن، فریز کردن یا مصرف داروی موضعی درمان می شود که انتخاب نوع درمان بستگی به نظر پزشک دارد. در مواردی که زگیل به تعداد زیادی وجود داشته باشد معمولاً کافی است که به درمان زگیل اصلی (مادر) پرداخت و چه بسا ممکن است با برطرف شدن آن بقیه زگیل ها نیز به تدریج برطرف شوند. امروز با مصرف ویتامین A می توانید موفق به درمان زگیل شوید. همچنین برای از بین بردن زگیل باید پوست دو عدد لیموی تازه را ۸ روز در سرکه بخیسانید بعد با آن محلول هرروز دو بار روی زگیل ها را مالش دهید تا بکلی رفع گردد

انواع زگیل

انواع مختلفی از زگیل‌ها تا به حال شناسایی شده که از نظره شکل و محل مورده اثر به انواع زیر طبقه بندی شده‌اند:
  • زگیل معمولی، یک زگیل برآمده با سطحی زبر و خشن که معمولاً بر روی دست‌ها و زانوها پدید می‌آید.
  • زگیل پهن، یک زگیل کوچک با سطحی پهن و صاف به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد که می‌تواند به تعداد زیادی و معمولاً بر روی صورت، گردن، دست‌ها،مچها و زانوها ایجاد شود.
  • زگیل رشته‌ای یا پنجه‌ای، زگیل، رشته‌ای یا انگشت مانند، که به طور معمول بر روی صورت به ویژه پلک‌ها و لب‌ها پدیدار می‌شود.
  • زگیل پاشنه، یک تودهٔ سخت و بعضی مواقع دردناک، اغلب همراه با چندین لکهٔ سیاه در مرکز آن؛ معمولاً فقط در پاشنهٔ پا پیدا می‌شود.
  • زگیل خانه‌خانه، گروهی سخت از زگیل کف پا، به طور معمول بر روی دست‌ها و کف پا پدید می‌آیند.
  • زگیل تناسلی، زگیلی که بر روی آلت تناسلی ایجاد می‌شود.
زگیل‌های مقاربتی عبارت است از زگیل‌های ناحیه تناسلی (شامل مجرای ادرار، آلت تناسلی و مقعد). این زگیل‌ها از سایر زگیل‌ها مسری‌تر هستند. برخی از انواع ویروس‌ها که باعث ایجاد زگیل‌های مقاربتی می‌شوند، با بدخیمی‌های تناسلی نیز همراه هستند. آنها نوجوانان و بزرگسالان فعال از نظر جنسی را از هر دو جنس مبتلا میکنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد