قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / بیماری سفلیس و راه درمان آن چیست؟
Syphilis
Syphilis

بیماری سفلیس و راه درمان آن چیست؟

بیماری سفلیس و راه درمان آن چیست؟

سفلیس

سفلیس یا شانکر یا آتشک نوعی بیماری واگیرداراست که از طریق بعضی مقاربتها و بی مبالاتی ها و هرزه کاری ها از شخصی به شخصی دیگر سرایت میکند. سفلیس زخمی است مملو از عفونت که ۳۶ تا ۴۰ ساعت پس از سرایت میکروب در آلت تناسلی پدید می آید. ورم آن نرم است و درد شدیدی دارد. هر اندازه حجم آن بزرگتر و عفونت بیشتر شود، درد آن شدیدتر و رنج آن بیشتر خواهد شد. این بیماری از آن گروه بیماریهای خانمان سوز است که اگر کسی مبتلا شود، ممکن است تا هفت نسل بعد از او نیز به این بیماری مبتلا شوند. حتی ممکن است در نسل های سوم و چهارم جنون و دیوانگی نیز نصیب شود. آیا هیچ شخص عاقلی به خود اجازه می دهد که با یک لحظه غفلت و بی مبالاتی خود را به منجلاب کثافات وبدبختی بکشاند؟ و حتی اولاد و اعقاب خود را در جامعه، بیمار و خوار و ذلیل کند؟ لذا توصیه می کنم از هرزه کاری هادوری کنید(از مقاربت با دیگران غیر از همسر دایمی خود پرهیز کنید) تا خدای نا کرده گرفتار چنین مصیبت و معزل خانمان سوز نگردید. علایم شیوع بیماری حاد در مردان، سوزش و تمایل شدید به دفع ادرار همراه با ترشح زردرنگ از آلت تناسلی است. این علایم از ۲ تا ۱۴ روز بعد ازمواجهه با عفونت بروز می کنند.

علایم سلفیس

در زنان علایم خفیف تر و به همراه سوزش، تکرار ادرار و ترشحات مهبل زردرنگ است که ۷ تا ۱۲ روز بعد از تماس بروز می کند. زنان خودشان در این بیماری کاملاً فاقد علایم هستند ولی اگر درمان نشوند، برای شریک جنسی خود ناقل بیماری به حساب می آیند. بیماری سفلیس در ضایعه  اولیه، زخمی کوچک و بدون درد با حاشیه ای سفت روی فرج، مقعد، مهبل یا دهان تظاهر میکند که جا و موقعیت آن بستگی به تماس دارد. ضایعات اولیه ظرف ۳ تا ۴ هفته بعد از تماس ظاهر می شوند و غالباً ۴ تا ۸ هفته بعد بهبود می یابند و غدد لنفاوی موضعی، بزرگ می شود، ولی درد ندارد، اغلب به دلیل نبود خونریزی و درد، مورد بی توجهی قرار میگیرد و به این ترتیب زمینه را برای شروع مرحله  دوم آماده میکند.

در مرحله ی دوم، بثورات پوستی پیدا می شود و هنگام بروز آن ها بیماری در حال بهبودی است. دانه ها و جوش های ریزی روی پوست و بدون خارش به وجود می آیند و معمولاً کف دست ها، پاها، بازوها، داخل دهان و تنه بروز می کنند. رنگدانه ها قهوه ای روشن یا مسی ولی اندکی برجسته و گرد هستند.

گاهی موها می ریزند و جای آنها نواحی گرد، بدون مو شبیه بیدخوردگی باقی می ماند. مرحله ی دوم ۳ تا ۴ هفته طول میکشد. درد مفصل، سفتی گردن، دردهای عضلانی و تب، شایع است و تقریباً همه ی اعضاء بدن گرفتار خواهد شد. معالجات کنونی بسیار مؤثر هستند و توسط پزشکان انجام میگیرند، مانند: تزریق نئو سالوار سن و تزریق شیر در ورید، تزریق بدو سپطین و آمپول سلو سالوارسان، تزریق آمپول بی سموتیده و همچنین روغن یاد فرم و روغن گلیسیرین ایده یا گلیسیرینید و فرمه و شستشو با محلول کلروردوزنگ و نیز به وسیله حب که این حب تشکیل می شود از پروتویدوردو مرکور ۵٪ سانتی، عصارہ تریا ک 1٪ سانتی و شربت قند برای خمیرکردن آن، این مقدار برای یک حب و همچنین عصارہی ژو سکیام ۵%، عصارہ والاریانی ۵%و اکسید دوزنگ، ۵٪ برای یک حب.

درمان سلفیس

• پماداکسیدسالیسلیک یا پمادید یلدرہ که عبارت است از: ید خالص ۲ گرم، یدوردو پتاس ۴ گرم، روغن وازلین ۱۰۰ گرم، همه با هم مخلوط و روی زخم بسته می شوند، پماد پنسیلین قوی یا پماد اکسید ژن دو مرکور ٪۳ یا پماد بم دوپرومرکب و پماد کالمل ۱۰٪ و یا پماد نیترات دارژان (پماد سنگ جهنم) ۵٪ و نیترات نقره می باشد و یا با محلول کلرودوزنگ، ۱/۵ برای شانکر مو و همچنین حاب پروتویدوردو مرکور روزی یک حب و یا به طور یک روز در میان تزریق ۵ سانتیمتر کوب شیراستریل شده و آمپول کالیسم ساندروز داخل ورید و پماد بم دو پرو با ترکیب بم دو پرو ۱۰ گرم، یدوفرم ۱ گرم، روغن و ازلین ۱۰۰ گرم بر روی زخم سفلیس میمالند و حب گملین که ترکیب شده از عصاره ژوسکیام ۵٪ سانتی، والریان ۵٪ سانتی، اکسید دوزنگ ٪۵ سانتی برای یک حب و روزی سه حبا برای دفع بادهای سفلیس و عوارض اولیه آن مصرف می شود. البته باید داروهای فوق را فقط با تجویز پزشک و زیر نظر او مصرف کنید. تمام روزها جهت پانسمان و گرفتن دستورات غذا و دارو به او مراجعه کنید. همچنین رعایت نظافت و بهداشت بسیار ضروری است. از آلودگی و دست زدن به زخم خودداری کنید و موضع را به طور مرتب شستشو و ضدعفونی کرده و تمیز نگهدارید که جامه را آلوده نکند. لباس های زیر باید در آب جوش شسته و یا جوشانده و پس از آن اطو شوند تا میکروبهای آلوده شده احتمالی در لباس ها از بین بروند تا از آلوده شدن سایرین جلوگیری شود. در مدت مبتلا بودن باید از غذاهای سرخ کرده و بودار و همچنین غذاهای محرک، ادویه جات و غذاهای حاد و حار، چربی جات، گوشت، شیرینی های قنادی و اسفناج پرهیز کرده و در عوض از غذاهای ساده، مانند:برنج، آش، سوپ، شیر، شیر برنج، آش آلو، آش آبغوره، همچنین آب هندوانه و بهتر از ان ابا پوست سفید هندوانه، کاهو، گرمک، ماست، آب پرتقال و آبلیمو بیشتر استفاده کنید.

همچنین به عنوان درمان می توانید انار را شکافته و قطعه قطعه کرده و در سرکه بپزید و آن را نرم بکوبید و به صورت خمیر بر موضع بمالید.

 گل ارمنی یا گل سرشور را بسایید و با سرکه و کمی کافور آمیخته و روی آن بمالید.

 مازو را بسایید و با سرکه خمیر کرده و بر زخم بمالید.

هر روز سه مرتبه با سرکه موضع را شستشو دهید . 

ریشه  بابا آدم، خارخاسک، ناخنک، گل پنیرک، گل بنفشه، گل خطمی، سفید، پوست بید، گل نیلوفر، شاه تره، تخم کاسنی، تخم گشنیز، تخم خرفه، برگ کاسنی، ریشه  کاسنی، میوه کاج، خارشتر، کاکنج و برگ گزنه را به نسبت مساوی بجوشانید، سپس صبح، ظهر و شب و هر بار مقداری از آن را بنوشید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *