قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / بیماری سفیدی پوست«ویتیلیگو»چیست؟
بیماری سفیدی پوست
بیماری سفیدی پوست

بیماری سفیدی پوست«ویتیلیگو»چیست؟

بیماری سفیدی پوست«ویتیلیگو»چیست؟

بیماری سفیدی پوست

بیماری شما «ویتیلیگو» نام دارد. در این بیماری، بعضی از نقاط پوست به علت از بین رفتن سلولهای حاوی رنگدانه ملائین، سفید به نظر می رسد. ابتدا این ضایعات محدودند و بعداً به کندی و در طی سالها در بدن پیشروی می کنند. بیشتر هم صورت و پشت دستها و نواحی زیر بغل درگیر می شود. و ویتیلیگو اصولاً نیازی به درمان ندارد مگر در افرادی که به علت مشکلات زیبایی احساس نگرانی می کنند.

 

درمان بیماری سفیدی پوست

برای درمان می توان در ابتدا از کورتن های موضعی و یا ترکیبات «پسورالن» موضعی استفاده کرد. خط بعدی درمان استفاده از «متوکسالن» خوراکی است که کل دوردرمان آن یک تا دو سال و اولین آثار بهبودی آن حداقل ۳ ماه زمان) می خواهد.

از درمان های دیگر این بیماری کورتن خوراکی و پیوند در پوست می باشد که تمامی درمان های ذکر شده یقیناً باید تحت نظر پزشک معالج شما باشد. در ضمن شما می توانید با استفاده از مواد آرایشی خاص، این نقاط بی رنگ را تا حدودی به رنگ طبیعی سایرنقاط پوست نزدیک کنید.

این روش سادهترین و کمعارضهترین شیوه درمانی است، اما اثربخشی آن به اندازه روشهای درمانی دیگر نیست، با این حال در صورتیکه بیمار از پمادهای قویتری استفاده کند، شاهد بروز عوارضی در نواحی مورد استفاده خواهد بود. داروهای استروئیدی در این شیوه درمان با تحریک سلولها باعث تولید رنگدانه بیشتر یا مهاجرت سلولها از نقاط سالم به نواحی درگیر بیماری میشوند.

به نظر میرسد با وجود آن که استفاده از لیزر و نور درمانی میتواند به خودی خود عوارضی را برای شخص به همراه داشته باشد، در مواردی که بیماری شکل گستردهتری به خود گرفته است، انتخاب دیگری برای درمان لکههای پوستی باقی نمیماند.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *