قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / بیماری سیاتیک و درمان آن را بشناسید!!
سياتيك
سياتيك

بیماری سیاتیک و درمان آن را بشناسید!!

بیماری سیاتیک و درمان آن را بشناسید!!

 سیاتیک

سیاتیک یا عرق النساء نوعی از بیماری است که دامنگیر اکثر مردم است، این بیماری که فراوانترین دردهای کمر و پشت پاها را تشکیل می دهد، دامن گیر بیشتر افراد چاق می باشد، دردهای منتشره از عصب سیاتیک بستگی به محل آزردگی عصب دارد.دو نوع درد سیاتیک وجود دارد: یکی مربوط به تنه عصب و دیگری مربوط به شاخه های آن است. دردهای تنه ای بیشتر در اثر فشار مهره ها و تومورها و دیسکها و دردهای شاخه ای اکثرا مربوط به عوامل خارجی از قبیل: ضربه، ورم، فشار و تغییر شکل مهره های ستون فقرات می باشد.

اگر مبتلا به سیاتیک شده اید، باید از خوردن بادام، فندق، گردو، نخود، لوبیا، عدس، باقلا، جو، ارزن، ذرت، بلوط، خردل، چاودار، قارچ، پنیر، چای، قهوه، زعفران، فلفل، دارچین، شکلات، گوشت های سرخ کرده، گوشت مرغابی یاغاز یا بوقلمون یا قرقاول یا مرغ و خروس، انواع سوسیس و کالباس، دل و قلوه و جگر، چربی جات و مشروبات الکلی پرهیز کنید و در عوض از خوراکی هایی که به درمان سیاتیک کمک میکنند بیشتر استفاده کنید، مانند: خرما، لیمو، پرتقال، توت فرنگی، والک، ترب سیاه، کرفس، سیر، شوید، بابونه، تخم خطمی، تخم تربه، انگور، رب غوره، ترشی غوره و خامه  تازه با عسل.

درمان گیاهی سیاتیک

برای درمان آن باید رگ عرق النساء را بزنید تا مقداری خون مرده از آن خارج شود، بعد به منظور مصرف دارو برای درمان باید پوست سبز گردو را بکوبید و بر آن ضماد کنید.

بابونه و شوید را دم کنید و روزی سه استکان از آب آن را به نوبت بنوشید.

بابونه و شوید خشک را با نبات نرم بسایید و مثل قائوت هر روز بخورید.

چهل روز، هر روز سیاه دانه را بجوشانید و روزی دوبار و هر مرتبه نصف استکان از آب آن را بنوشید.

 بذر البنج را نرم بسایید و با روغن کرچک مخلوط کرده و به موضع بمالید.

دو مثقال اسفند تازه، ۱ مثقال سعد کوفی، ۳ نخود زعفران و ۴ مثقال عصارہ شیرین بیان را نرم بسایید و با کمی عسل مخلوط کرده و حب بسازید، به قدر ۱ عدد نخود و روزی سه حب به نوبت بخورید

اسطوخدوس، مریم نخودی، گل بابونه، گلبومادران، آویشن شیرازی، بسپایج و بادرنجبویه از هرکدام نیم مثقال را در پنج لیوان آب بجوشانید تا سه لیوان از آب آن باقی بماند، بعد صاف کرده و در شه نوبت در روز بخورید، و شب تفاله آن را بر موضع ببندید و این کار را هفت مرتبه تکرار کنید.

ساقه و گل و ریشه آفتابگردان تازه را بکوبیدو بر محل درد ضماد کنید.

مرزهای کوبیده را با عسل مخلوط کرده و ضماد کنید.

مقداری عسل را روی یک قطعه تنظیف بمالید و هر ۲ ساعت به ۲ ساعت روی آن بگذارید و هر روز صبح ناشتا دو قاشق سوپخوری عسل هم بخورید.

سورنجان، خولنجان، زیرہ کرمانی، پوست هلیله  زرد، هلیله  سیاه، آمله  مقشر، ریوند چینی، کندر، مسطکی، سنامکی و انیسون از هر کدام ۲ مثقال و چدروا ۱ مثقال، همه را نرم کرده و با سه استکان عسل مخلوط کنید و روزی سه قاشق چایخوری از آن را در سه وعده ی روز بخورید.

هر روز صبح ناشتا یک حبه سیر را در دهانخوب بجوید و بخورید

آب جوشانده ریشه خشخاش سیاه  را هر زوز مصرف کنید

هر روز دو سه بار برگ های سفت خارجی کلم را به وسیله  ته بطری یا نبرد له کنید و روی آتش کمی بپزید و آن را روی جای دردناک گذارده و با پارچه پشمی روی موضع را ببندید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *