بیماری هایی که روی جنین تاثیر می گذارد


بیماری هایی که روی جنین تاثیر می گذارد

بیماری هایی که روی جنین تاثیر می گذارد

بیماری های ویروسی در جنین

بیشتر بیماریهای ویروسی در دوران بارداری در جنین ایجاد ناهنجاری و نقص خلقتی میکند که عبارتند از: سرخجه: مهم ترین بیماری ویروسی سرخجه یا سرخک می باشد که ایجاد عوارضی شدید در جنین می کند. به خصوص اگر زنی قبل از ماه چهارم حاملگی به سرخچه دچار گردد. جنین او به آب مروارید، کوری توأم با میکروافتالمی یا اختلالات شنوایی به صورت کری مادرزادی، اختلالات قلبی - عروقی و یا ضایعات مغزی مبتلا می شود. به همین سبب زنان حامله باید از بیماران مبتلا به سرخجه دوری کنند و برای پیشگیری، اگر زنی در کودکی به سرخجه مبتلا نشده باشد، قبل از حاملگی به تزریق واکسن سرخجه اقدام کند.آبله مرغان، آبله، سرخک و اوريون – اين بیماری ها در زنان آبستن تولید ناهنجاری جنینی می کند

ورزش های پرخطر در بارداری

ورزشهایی که در دوران بارداری خطرناک هستند عبارتند از:ورزش هایی مانند اسکی و اسب سواری به خصوص در هنگامی که سن بارداری افزایش مییابد و رحم بزرگتر می شود با خطرات بیشتری همراه است.پرش: در دوران بارداری تمرینهای پرشی انجام ندهید. این کار به شدت به جنین و نیز به سینه های شما که در دوران بارداری به حمایت بیشتری نیاز دارند آسیب می رساند.حمل کوله پشتی: تمام فعالیتهایی که منجر به حمل وزنه می شوند مضرر است.دراز و نشست: این تمرینات را انجام ندهید. عضلات طولی شکم طوری طراحی شده اند که در قسمت میانی، اجازه رشد رحم را بدهد و نرمش دراز و نشست باعث سفت شدن این عضلات میشود.

اصول کلی ورزش در بارداری

۱- ورزش را در یک مکان آرام شروع کنید۲- اگر در حین تمرینات دچار درد، گرفتگی عضلانی و تنگی نفس شدید تمرینات را قطع کنید۳- در روی زمین مسطح ورزش کنید.۴- همواره بالا تنه را راست و مستقیم نگاه دارید.۵- در صورت نیاز به کمک، لازم است به دیوار تکیه دهید.۶- نرمش را به آرامی شروع کنید و به نرمی ادامه دهید۷- در صورتی که احساس درد و یا ناراحتی، سرگیجه و خستگی کردید، ورزش را قطع کنید.۸- همیشه مراقب تنفسی هایتان باشید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد