previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

بیماری های قابل درمان با زالودرمانی…


بیماری های قابل درمان با زالودرمانی…

بیماری های قابل درمان با زالودرمانی

امروزه زالو در مهار پرخونی عروق، به عنوان مهم ترین عارضه ی جراحی های پلاستیک، میکروسکوپی، پیوند اعضا و گرافت های پوستی به خوبی عمل می کند و مانع احتقان خون، ترومبوز و نکروز عضو پیوند زده می شود. جراحان ترمیمی به نقش ارزشنمد زالو در پیوند عضوهای قطع شده مانند انگشت های دست و پا پی برده اند، زیرا عامل اصلی در موفقیت پیوند اعضا و برقراری جریان خون است.

آنزیم هیرودین یکی از قوی ترین و موثرترین مهارکننده های انعقاد خون است که به شکل طبیعی در اختیار انسان قرار گرفته و از لخته شدن خون در مسیر عروق پیشگیری می کند و تزریق آن در موضع موجب می شود جریان گردش خون در آن موضع یا اندام بالا رود، به همین پس از عمل جراحی آنژیو قلب و بیماری های کرونری، زالودرمانی می تواند نقش موثری ایفا کند و عوارض جانبی و خطر حمله های قلبی را کاهش دهد.
انداختن زالو پشت گوش ها در بیماری هایی مانند پارکینسون، MS، گرفتگی عروق مغز، آلزایمر و صرع موثر است.

از زالو می توان برای درمان عفونت چشم و گل مژه، سینوزیت مزمن، کیست و غده های عفونی زیر پوست استفاده کرد.
بزاق دهان زالو خاصیت ضدالتهابی دارد و همین موضوع سبب شده درمانگران طب سنتی از آن برای درمان التهاب های پوستی و مفصلی استفاده کنند. ضمن آنکه در بزاق زالو ماده ای وجود دارد که مانند آنتی بیوتیک عمل می کند و کارایی زیادی در درمان بیماری های پوستی مانند انواع جوش ها، آکنه ها و آبسه های پوستی دارد. این ماده کمک می کند آلودگی های موجود در محل آکنه ها و جوش ها برطرف شود. همین ماده است که هنگام گزش زالو موجب می شود محل گزش دچار آلودگی نشود.

زالوها با مکیدن خون بیمار به بیماری های آلرژیک، می توانند در افزایش ایمنی بدن بیمار و کاهش علائم آلرژی موثر باشند، در نتیجه فرد در مقابل کوچک ترین عوامل حساسیت زا واکنش نشان نمی دهد.
برخی درمانگران طب سنتی معتقدند اگر از زالودرمانی در ناحیه ی فک و صورت به طور مستمر استفاده شود، این کار می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به عفونت های دندان و لثه داشته باشد.

سردرد میگرنی، سرگیجه، ضعف حافظه، تشنج، وزوز گوش، تیرگی صورت، کبودی لب ها ، سیروز کبدی، آرتروز زانو، روماتیسم، خار پاشنه پا، پسوزیاریس، اگزما، کهیر، فشارخون، زخم های دیابتی، سیاتیک، واریس، کابوس، تنگی نفس(آسم)، ورم مری، عطش مفرط، درد مهره های گردن، درد بین دو کتف و دست ها و …. را درمان می کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد