قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / بیماری های پستان
شیردادن از پستان
شیردادن از پستان

بیماری های پستان

بیماری های پستان

گلوله سر پستان

اگر شیر در پستان جمع شده و در اثر ندوشیدن گلوله کرده است برای برطرف کردن آن فوت فوته (پوکه های مغز درخت بید) را نرم بسایید و با سرکه مخلوط کنید و بر پستانی که ورم کرده است بمالید. عدس و با کلم پیچ با هم بپزید سپس بکوبید و به صورت خمیر روی ان قرار دهیدگل خطمی سفید را بجوشانید و آب آن را صاف کنید و روزی چند مرتبه پستان را در آب نیم گرم آن شستشو دهید.

قارج پستان

اگر بر سر پستان قارچ یا سفیدک ایجاد شده باشد، گاه گاهی با محلول اسید بوریک بشویید، بعد مقداری پیه بز را مانند قیف، توخالی درست کنید، سر پستان قرار دهید و همه روزه این کار را تکرار کنید تا بهبودی حاصل شود.

ترک پستان

برای درمان ترک پستان مقداری آب لیموی ترش را در ظرفی بریزید، بعد تعدادی برگ کلم را در آن انداخته تا مدتی بماند. هربار یک قطعه از آن را روی ترک پستان قرار دهید و محکم آن را پېندید و روزی سه مرتبه این کار را تکرار کنید. مقداری از دانه های به را در آب خیس کنید و روزی سه مرتبه با لعاب آن ترک پستان را مالش دهید (اگر پستان آلوده به لعاب به دانه را در دهان طفل بگذارید اشکالی نخواهد داشت).

عفونت پستان

اغلب در خانم های ۱۸ تا ۵۰ ساله دیده میشود، اما امروزه از میزان آن به مقدار قابل توجهی کاسته شده است. گرچه عفونت پستان در هر زمانی ممکن است رخ دهد اما بسیاری از عفونتهای پستان در هنگام شیر دادن به نوزادان ایجاد می شود

شیردادن از پستان

در شش هفته اول شیر دادن به نوزاد عفونت پستان شیوع بیشتری دارد، گرچه بعضی از خانمها وقتی که کودک خود را از شیر می گیرند و دیگر به او شیر نمیدهند تازه به عفونت پستان دچار می شوند. در صورت امکان باید از وقوع عفونت پستان جلوگیری شود زیرا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. اگر شما هنگام شیر دادن به کودکتان دچار مشکل هستید و احساس راحتی نمی کنید، این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *