قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای امیزشی / بیماری پوستی سفلیس را بهتر بشناسید..!
سفلیس
سفلیس

بیماری پوستی سفلیس را بهتر بشناسید..!

بیماری پوستی سفلیس را بهتر بشناسید..!

 سفلیس

سفلیس نوعی بیماری مسری ، عفونی و میکروبی است. سرایت این بیماری در برخی موارد از راه اعمال آمیزشی انجام میگیرد و دارای روند مزمن و خطرناکی است. در صورتی که بیماری درمان نشود، عواقب وخیم و خطرناکی در بردارد. در اثر درمان، عوارض برطرف گشته ولی در صورت درمان ناکافی یا بدی درمان شکل های دیگر و سخت تری عود می کند. مانند زخم های به ظاهر عادی ولی تا انواع بیماریهای عصبی، فلج ها، دیوانگی یا فاسد شدن قلب دیده میشود که در مداوا ناپذیر است و به بدترین وضعی سبب مرگ بیمار می شود.

از سویی این بیماری از پدرو مادر به فرزندانشان از راه وراثت منتقل می شود  و کودکان بی گناه به هنگام به دنیا آمدن یا پس از تولد عوارض گوناگون سفلیس در نزدشان آشکار میگردد که حتی اغلب سبب مرگ این نونهالان می شود.

علایم سفلیس

سیفلیس می‌تواند در یکی از این چهار مرحله ظاهر شود: اولیه، ثانویه، نهفته، و سومو همچنین می‌تواند به صورت مادرزادی منتقل شود.ویلیام آسلر به خاطر علایم متنوع این بیماری آن را «مقلد بزرگ» نامید

درمان سفلیس

تزریق پنی سیلین راه اصلی درمان تمام مراحل سفلیس است. آنتی بیوتیک‌های دیگر قابل اعتماد نیستند اما ممکن است برای آنهایی که به پنی سیلین حساسیت دارند از تتراسایکلین، اریترومایسین یا سفالوسپورین استفاده شود. خانم‌های باردار را که به پنی سیلین حساسیت دارند باید بی حس کرد و سپس آنها را با پنی سیلین درمان کنیم. احتمال عدم موفقیت درمان در هر مرحله‌ی این بیماری وجود دارد. بنابراین، پیگیری و انجام آزمایش‌های مکرر خون شناسی به مدت یک تا دو سال ضروری است. در برخی از کشورها بیماران سفلیس را برای تمام عمر به همراه خود دارند. سفلیس بدون علامت را باید درمان کرد تا جلوی عوارض بعدی آن گرفته شود (سفلیس سوم). آنهایی مبتلا به سفلیس سوم هستند واکنش‌های متفاوتی نسبت به درمان نشان می‌دهند بویژه اگر از ابتلای شخص به این بیماری مدت زیادی گذشته باشد.

تا زمان تکمیل درمان و رفع تمامی زخم‌های سفلیس فرد ملزم است تا از داشتن روابط جنسی خودداری کند.

مطلب پیشنهادی

سیفلیس

 همه چیز در مورد بیماری مقاربتی سیفلیس و  علایم آن

 همه چیز در مورد بیماری مقاربتی سیفلیس و  علایم آن   سیفلیس یک عفونت باکتریایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *