قالب وردپرس درنا توس
بیماری چیست ؟
بیماری چیست ؟

بیماری چیست ؟

بیماری چیست ؟

بدن انسان از حدود ۷۵ تریلیون سلول ساخته شده است که در ه ۲۰ گروه مختلف (عصبی، خونی، عضلانی، استخوانی و غیره) رده بندی می شوند و بافت های مختلف را تشکیل میدهند.

اگر سلولها سالم باشند، وظایف محوله را به خوبی انجام دهند، بدن در شرایط سلامت کامل قرار دارد. اگر بهر دلیلی سلول نتوانست به خوبی اعمال حیاتی خود را انجام دهد بیماری آغاز خواهد شد. اختلال سلولی را سایتوپاتی (سایتو به معنی سلول و پاتی به معنی بیماری) گویند

بیماری متعاقب اختلال در سیستم گروه زیادی از سلولها رخ می دهد. دو عامل کمبود املاح (مواد لازم جهت اعمال سلولی) و مسمومیت سلول (توسط عواملی که در اعمال حیاتیسلول وقفه ایجاد نمایند) و یا ترکیبی از این دو، زمینه را جهت ایجاد بیماری فراهم میسازد.

دکتر راجرز ویلیام نیز معتقد است که مرگ سلولی به دو علت است: یا به خاطر عدم دریافت مواد مورد نیاز، یا به علت مسمومیت با مواد مختلف. انسان میتواند طولانی و با سلامت زندگی کند، مشروط بر آنکه این دو عامل مهم را در نظر داشته باشد که مایحتاج سلولی را فراهم و از مسمومت آنها پرهیز نماید.

دو عامل مذکور در کلیه بیماری ها قابل توجیه است. در بیماری ناشی از میکربها مثل آنتراکس عامل سیاه زخم که با تولید نوعی توکسین (سم) سلولها را مسموم و بیماری و مرگ حاصل میگردد. حتی استرس عامل مهمی است که می تواند به بیماری منجر شود.

استرس طولانی موجب افزایش مواد شیمیائی طبیعی در بدن میگردد که در این سطح بالا برای بدن سمی و توکسیک میباشد. به علاوه استرس و نگرانی سلول های بدن را از مواد غذائی لازم تهی میسازد. لذا در این بیماری نیز دو عامل مسمومیت ( توکسیک) و کمبود (دفی شنسی) در ایجاد بیماری دخالت دارند

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *