بیماری کرون چگونه به وجود می آید؟


بیماری کرون چگونه به وجود می آید؟

بیماری کرون چگونه به وجود می آید؟

بیماری کرون

بیماری کرون (Crohn's disease) که نخستین بار به وسیله دکتر Burril B. Crohn پزشک آمریکایی (۱۸۸۴-۱۹۸۳) معرفی شد، نوعی بیماری التهابی روده با علت ناشناخته است که معمولاً ایلئوم (بخش انتهایی روده باریک)، روده بزرگ (کولون) یا با احتمال کمتر، هر بخش دیگری از مجرای گوارش (از دهان تا مقعد) را گرفتارمی کند.این بیماری را ایلئیت یا انتریت هم نامیده اند. بیماری کرون در زن و مرد به نسبت مساوی دیده میشود و معمولاً بعضی از بستگان بیمار نیز به آن مبتلا میشوند. بیماری در هر سنی روی می دهد ولی در ۳۰-۲۰ سالگی شایع تر است. بیماری کرون در یهودی ها و آمریکایی های آفریقای تبار بیشتر از سایر نژادها دیده میشود.

علایم  بیماری کرون

عبارتند از:درد شکم (اغلب در سمت راست)اسهالسایر علایم عبارتند از: خونریزی از رکتوم (خونریزی ممکن است شدید و مقاوم باشد و موجب کم خونی شود)کاهش وزنالتهاب مفاصل (آرتریت)اختلالات پوستیتأخیر در رشد و تکامل در کودکان معمولاً علایم بیماری کرون و شدت آنها در افراد مختلف، متفاوت است.

درمان بیماری کرون

به وسیله داروها، مکمل غذایی، جراحی یا ترکیبی از این گزینه ها صورت میگیرد. داروهای مورد استفاده در بیماری کرون عبارتند از: داروهای ضدالتهاب، داروهای سرکوب گر دستگاه ایمنی، آنتی بیوتیکهاو عملی جراحی

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد