قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / بیماری گال ناشی از یک انگل است!!
گال
گال

بیماری گال ناشی از یک انگل است!!

بیماری گال ناشی از یک انگل است!!

گال

جزء امراض مسراى و  واگیردار می باشد، ابتدا لای انگشتان پیدا می شودو خارش فراوان دارد، خارشاین بیماری در اثر تخم حشرات ریز خارش آور به نام (سارکوپت اسکیبی) که داخل پوست را گودکرده و تخم گذاری می کنند ایجاد می شود، خارش شدیدی که این تخم ها باعث می شوند، واکنش حساسیتی دارند، سوراخ های پوستی موجدار و خطوط تیره و ظریفی به وجود میآورند که تا یک دوم اینچ طول دارند و در مچ

دستها ، آرنج ، زیر بغل ، دستگاه تناسلی مردان ،پرده های انگشتان یا پستان ها ایجاد می شوند

این سوراخ های پوستی اغلب دشوار پیدا می شوند، مخصوصاً اگر عفونت ثانویه و خاراندن، آنها را بپوشاند. غالباً بیماری گال در خانواده های پرجمعیت که کودکان در کنار هم می خوابند یافت می شود. بیمار مبتلا به گال باید لباس های خود را جداگانه با آب جوش بشوید و با صابون سوفر و سوبلمه شستشو داده و از داخل کردن لباس های خود با لباس های دیگران اجتناب کند. اگر به بیماری گال مبتلا شده اید ضمن پرهیز از خوردن: نمک، انواع فلفل و ادویه جات، زنجبیل، خرما، خربزه، انگور، انجیر، بادمجان، ماهی، غذاهای مانده و شیرینی های قنادی، باید از خوراکی هایی که به درمان کمک میکنند بیشتر استفاده کنید، مانند: آبلیموترش یا شیرین، آبغوره، آش آبغوره، آش ماست، تمرهندی، آش تمرهندی، آش ماش پوست کنده با اسفناج و کدو، زرشک، آب زرشک، آلوم سماق، کاهو، شیر، فرنی و تخم آفتاب گردان.

برگ درخت گردو را با پوست درخت بلوط بجوشانید و محل زخم را با آن بخور دهید

یک مثقال صبر زرد، یک نخود گنه گنه و ۴ مثقال روغن بادام تلخ را با هم مخلوط کنید و بما

هر روز عناب و شاه تره را خیس کرده و به آب آنخاکشیر اضافه کنید و میل فرمایید.

مقدار کمی گوگرد و قدری کات کبود را داخل ماست یا کره بی نمک مخلوط کنید و در حمام قبل از خیس کردن بدن، آن را به موضوع بمالیدوسوزش آن را تحمل کنید و هرچه بیشتر تحمل کنید بهتر است. ۳ بار  شب ها مرزه پخته را بر آن ضماد کنید.این کار را انجام دهید.

روغن بادام تلخ مخلوط کنید و روزی ۳ بار روی زخم های گال بمالید

 سیر رنده شده را با پیه بی نمک خوک مخلوط کرده و بپزید و مثل مرهم به کار برید.

 گوگرد ساییده را باکره کاکائو مخلوط کرده، بیمالید.

عصاره کنکینا ۲ نخود، صبر زرد ۶ نخود و گوگرد زرد ۱ مثقال، همه را نرم ساییده، بعد کمی روغن بادام تلخ را با آن مخلوط کنید و روی زخم گال بمالید.

 سه نخود سکبینج، ۲ نخود آزافتیدا و ۶ نخود گوگرد زرد را با پیه الاغ خمیر کنید و بمالید.

 اسید بوریک، صبر زرد، گنه گنه، سکبینج، انقوزه و روغن بادام تلخ را به میزان مساوی مخلوط، بعد باکره  کاکائو خمیر کنید و روزی چهار مرتبه بر زخم ها بمالید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *