قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تأثیر شگرف سیر بر شیر مادر و اشتهای کودک …..
اشتهای کودک
اشتهای کودک

تأثیر شگرف سیر بر شیر مادر و اشتهای کودک …..

تأثیر شگرف سیر بر شیر مادر و اشتهای کودک  …..

 

اگر مادران در دوران شیردهی یک ساعت قبل از شروع شیر دادن کمی سیر بخورند برای تحریک اشتها بچه بسیار مفید است و طعم و بوی تند خاص سیر در شیرمادر موجب می شود که بچه مقدار بیشتری شیر بخورد.

 

آزمایش اثر مزه سیر در شیرمادر

 

این نظریه در بررسی که در مرکز تحقیقاتی در فیلادالفیا انجام شده مطرح گردیده است.

برای آزمایش این نظریه به نیمی از یا گروه مادران شیرده یا کپسول سیر و به نیمی دیگر یا کپسول حاوی مواد بی اثر داده شده و مشاهده شده است در شیر مادرانی که سیر خورده بودند بوی تند سیر منعکس بوده و بچه دوست داشتند و مدت بیشتری به مک زدن پستان مادر ادامه می دادند و در نتیجه مقدار بیشتری شیر می خوردند.

 

آزمایش اثر مزه الکل در شیرمادر

 

در آزمایش دیگری دیده شده است اگر قبل از شیر دادن، مادر کمی الکل یا نوشابه الکلی بخورد، بچه از خوردن شیر اکراه داشته و خیلی کم میخورد.

این آزمایش نشان میدهد شایعه  که در بعضی جوامع مطرح است که آبجو یا سایر نوشابه الکلی شیرمادر را زیاد می کندو اشتها بچه را در خوردن شیر افزایش میدهد صحیح نیست و بی اساس است زیرا برعکس بچه از شیرمادر که بوی الکل داشته باشد خیلی کمتر می خورد.

به طور کلی محققان معتقدند که بو تند در شیرمادر مانند بوی سیر یا موسیر و یا تره و غیره اشتها بچه را برمی انگیزاند ولی بوی الکل اشتها را کاهش می دهد و یا توانائی مک زدن را ضعیف می کند و یا تولید شیر را میکاهد و به هر حال اثرش منفی است.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *