تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس


تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

 

گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود را نشان می دهد. به هرحال، در زمانی که درد زودرس زایمان بروز می کند، درد با انقباض بیشتری همراه است، و به جای تداوم درد، می آید و می رود.

کنترل استرس

 بسیاری از خانم ها نگرانند که آیا استرس تأثیری بر بارداری دارد یا نه. ولی پاسخ به این سؤال مشکل است، زیرا استرس تصوری گول زننده است. همه ی ما میدانیم استرس چیست، ولی به نظر می رسد هرکس به روش خود از عهده ی استرس برمی آید و هیچ کس به طور واقعی نمی تواند شدت آن را اندازه گیری کند. می دانیم استرس مزمن - هر روزه و تسکین نیافتنی - می تواند سطح هورمون های استرس را افزایش دهد که در جریان خون گردش دارد.

بسیاری از دکترها معتقدند چنین سطح بالارونده ای از هورمون های استرس می تواند باعث درد زودرس زایمان یا مشکلات فشار خون در دوران بارداری شود، ولی مطالعات اندکی قادر به اثبات این نظریه شده است. تا زمانی که باردارید، به راحتی فردی و آسایش خود توجه داشته باشید. هرکس برای کسب آرامش، روشی برای خود دارد - چه گرفتن ماساژ باشد یا رفتن به سینماء صرف شام در کنار دوستان، دوش داغ گرفتن با استفاده از وان کف، یا فقط تکیه دادن و قرار دادن پاهای خود در بالا برای خود وقت لازم صرف کنید.

آگاهی نسبت به اثرات داروها، الكل و مواد مخدر بر روی جنین

الکل، داروهای توهم زا، و داروهای دیگری که وارد بدن خود می کنید، می توانند از جفت عبور کرده و وارد دستگاه گردش خون جنین شما شوند. برخی از این مواد کاملا زیانبار است، در صورتی که برخی دیگر می تواند مشکلاتی به وجود بیاورد. دانستن اینکه استفاده از چه موادی بی خطر است و از کدام باید خودداری کرد، برای سلامت کودک شما حیاتی است. بخش های بعدی خلاصه ای از موادی است که می توانید با اطمینان خاطر مصرف، یا باید از مصرف آن خودداری کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد