تاثیر ام اس در بروز علایم جنسی


تاثیر ام اس در بروز علایم جنسی

تاثیر ام اس در بروز علایم جنسی

 

استفاده از داروهای کاملی

گاهی حتی بهترین رژیم غذایی دنیا هم راهگشای مشکل نخواهد بود. اگر در مورد   شما وضع بر این منوال است، داروها میتواند در این زمینه مؤثر باشد. اما بهترین با ترفند این است که با حداقل دوز درمانی، مشکل را مرتفع کنیم - به قول معروف گرهای که با دست باز می شود، با دندان باز نکنیم. در تعامل با پزشک یا پرستارتان برنامهای را بیابید که مناسب حالتان باشد. برخی از ترکیبات دارویی که به نسخه ی پزشک احتیاج ندارد، در زیر آورده شده، که شاید مفید باشد:

* استفاده ی روزانه از مواد پرفیبر مثل متاموسیل (Metamucil) یا سیتروسل )cx-(Citrucel است برای اینکه شخصی به طور روزانه اجابت مزاج داشته باشد، کفایت کند.

* استفاده ی منظم از ملین هایی مثل کولاس (collace) می تواند مشکل مدفوع اگر مشکلتان با دو داروی بالا حل نشد، یک مسهل خفیف مثل پری کولاس از مسهل های قوی تر باید تا آنجا که میشود اجتناب کرد، زیرا استفاده از شیافهای گلیسرین (Glycerin) ممکن است برای تحریک اجابت مزاج کافی باشد. اگر این کار مؤثر نبود شیاف دالکولاکس (DulcolaX) است که به صورت ایمن اجابت مزاج را تحریک میکند.

در صورت بروز انسدادهای عمده و شدید می توانید به صورت گه گاهی از تنقیه ی فلیت دیگر استفاده کنید، اما نباید آنها را به صورت منظم به کار ببرید زیرا ممکن است اجابت مزاجتان به آن ها وابسته باشد.

بررسی علایم  جنسی

به دلیل اینکه ام اس  می تواند توانایی های جنسی شما را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار دهد، در صورت هرگونه تغییری در این زمینه، مهم است که راجع به آن صحبت کنیم. در این بحث، ما به شرح مشکلاتی که ممکن است رخ دهد میپردازیم و نحوه ی مواجهه با آنها را به شما نشان خواهیم داد. .

شناسایی تغییراتی که ممکن است برایتانی پیش بیاید حتی اگر پای ام اس هم در بین نباشد، احساسات و پاسخ های جنسی نسبتا پیچیده است. نظیر عملکردهای مثانه و روده که در موردشان در مبحث «رفع مشکلات دفعی» قبلا توضیح داده شد، در اینجا هم عملکرد احساسات و پاسخ های جنسی مناسب وابسته به وابسته به عوامل دیگری نیز هست.

این عوامل بیشتر در مورد چگونگی احساسات عاطفی و شرایط فیزیکی خود شخصی است که روی نحوه ی احساسات و پاسخ های جنسی فرد تأثیر میگذارد. و به دلیل اینکه این عوامل در افراد غیر مبتلا به ام اس نیز چالش برانگیز است، میشود تصور کرد که با وجود ام اس ، وضع چقدر می تواند پیچیده تر شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد