تاثیر ام اس در روابط خانواده


تاثیر ام اس در روابط خانواده

تاثیر ام اس در روابط خانواده

 

باز نگه داشتن خطوط ارتباطی

شاید تردید داشته باشید که این ایده ی خوبی است که بچه هایتان در جریان بیماری اطلاعات مزبور آنها را بترساند یا این اطلاعات بیش از آن باشد که نگرانشان کند. ممکن است از این بترسید که نگاه آنها به شما عوض شود یا احساسی آشفتگی و سردرگمی کنند؛ یا فقط ممکن است ندانید بحث را چگونه شروع کنید. بنابراین، در این مبحث نکاتی را به شما گوشزد می کنیم که تصمیم گیری را کمی برایتان راحتتر کند. و میگوییم که چرا از نظر ما، روراست بودن با فرزندانتان این قدر مهم است. در مورد نحوه ی پاسخ دهی به دغدغه های اصلی آنها و همینطور چگونگی تشریح ناراحتیهایی که ممکن است داشته باشید، صحبت خواهیم کرد.

 گفتن موضوع  ام اس تان به  بچه ها، حس خوبی ایجاد می کند

احتمالاً تابه حال دریافته اید که ام اس تنها یک نفر را درگیر نمیکند، بلکه تمام خانواده را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین هر عضوی از خانواده باید به نوعی با این بیماری رابطه برقرار کند. و به نظر ما بحث آزاد، بهترین سنگ بنایی است که می تواند باعث ساختن یک رابطه ی راحت شود. شما فرزندان خود را بهتر از هر فرد دیگری می شناسید. پس دست آخر این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چه چیزی برای آنها و برای کل خانواده از همه بهتر است. طبق تجربیات ما، دلایل خوبی وجود دارد که از همان ابتدا بچه ها را در جریان ام اس قرار دهید. در مباحث بعدی توضیح بیشتری خواهیم داد.

کودکان با حس ششم  به آنچه  دوروبرشان  می گذرد پی میبرند برخلاف تصور عموم، بچه ها در تمام سنین نسبتاً سریع متوجه میشوند که در اطرافشان چه میگذرد. اگر شما هیجان زده، نگران یا آشفته باشید، به احتمال زیاد، فرزندانتان - مهم نیست که چقدر از نظر سنی کوچک باشند -- به سرعت متوجه این حالت شما میشوند. حتی اگر اصلاً ندانند چرا آشفتهاید، خلقیات شما را حس کرده و آن را به بهترین وجهی که بتوانند، تفسیر می کنند. درعین حال بدون دادن اطلاعات از طرف شما، تصورات آن ها جانشین این اطلاعات شده و احتمال دارد مشکلاتی که آنها تصور می کنند، از آنچه در واقعیت وجود دارد نیز ترسناک تر باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد