تاثیر ام اس در نظام خانواده 


تاثیر ام اس در نظام خانواده 

تاثیر ام اس در نظام خانواده 

 

ارتقای سلامتی و مراقبت از حال عمومی شما

اینکه احساسی کنید در شرایط ایده آلی به سر می برید، تنها مستلزم کنترل ام اس نیست. به همین دلیل، آنقدر روی بیماری تان تمرکز نکنید که از حال عمومی خود غافل شوید. متأسفانه، ابتلا به اماس، باعث نمی شود تا از دیگر عوامل تهدیدکنندهی سلامتی در امان بمانید. این بدان معناست که شما باید تغذیه و ورزش  ܼمناسبی داشته باشید و همینطور به پیشگیری از دیگر بیماریها اهمیت دهید.

پیشبینی بودن روند بیماری، خود کافی است تا آنان را دچار اضطراب کند. بنابراین در فصل ۳ نحوه ی مواجهه با تشخیص بیماری جدیدتان و همین طور کنار آمدن با سیر مزمن آن را شرح میدهیم. حقیقت این است که کنار آمدن با این میهمان ناخوانده، در زندگی شما- و خانواده تان - فرآیندی ادامه دار است که با ظهور اولین علایم بیماری شروع شده و با تمام تغییراتی .که اماس می تواند موجب آن شود، ادامه پیدا میکند

خوشبختانه، نباید به تنهایی با این بیماری مواجه شوید. در طول این کتاب، ما راهکارهایی جهت کمک به شما - از طرف تیم مسئول سلامتی تان، انجمن ملی ام اس و سازمانهای دیگر و سایر کسانی که به شما نزدیکند -- ارائه خواهیم کرد. برای آگاهی از راههای ارتباط با دیگر مبتلایان به اماس و چگونگی رویارویی با فشارهای روحی که این بیماری به شما و افراد مورد علاقه تان وارد میکند، به بخش ۴ مراجعه کنید.

آگاهی از نحوه تاثیر ام اس بر کسانی که دوستشان دارید

زمانی که یک سنگریزه را داخل یک دریاچه یا جوی آب میاندازید، امواج کوچک و متحدالمرکزی بر سطح آب پدیدار میشود. ابتلا به ام اس نیز چنین چیزی است. موقعی که شخصی مبتلا به ام اس  شد، دیگر افراد خانواده نیز تحتالشعاع این حادثه قرار میگیرند. برای اینکه بتوانید با این شرایط کنار بیایید، ما فصل ۱۵ را به این موضوع اختصاص داده ایم UG بتوانید ام اس را عضوی  خانواده تان حساب کنید. اگرچه عوارض بیماری به شما اختصاص دارد، ولی افراد مورد علاقه تان در تمام موارد، از زندگی روزمره گرفته تا تمام فشارهای اقتصادی ناشی از ام اس، خود را شریک میدانند و درست مثل خود شما، به تمام این چالشها، واکنش نشان میدهند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد