تاثیر اپیدورال در زایمان های سزارین


تاثیر اپیدورال در زایمان های سزارین

تاثیر اپیدورال در زایمان های سزارین

  

در طول مرحله ی اول، مسکن بر روی انقباضات رحمی، و در طول مرحله ی دوم (زور زدن)، بر روی مهبل و پرينه متمرکز می شود، که به دلیل عبور بچه از آن منبسط شده است. سال ها قبل، متخصصان بیهوشی از اوایل درد اپیدورال نمی کردند، زیرا بیماران را تا ادامه ی درد محدود به تخت می کرد.

اما اخیرة، اپیدورال های قابل راه رفتن برای این مرحله ی اغلب دردناک، رایج تر شده است (نوعی که به شما امکان راه رفتن می دهد، زیرا آنها از داروهایی استفاده می کنند که تأثیری بر عملکرد حرکتی ندارد یا بسیار جزئی است. اما برخی از متخصصان بیهوشی، در مورد کارآیی این نوع از اپیدورال در تسکین درد تردید دارند.

اپیدورال در زایمان های سزارین نیز درد را از بین می برد، اگرچه داروهای متفاوتی با مقادیر متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت، اپیدورال برای سزارین بسیار رایج است، زیرا مادر می تواند در طول زایمان هوشیار باشد و به دنیا آمدن فرزند خود را تجربه کند. اما در مواردی که زایمان سزارین باید به صورت اضطراری انجام شود، یا زمانی که مادر با مشکلات لخته شدن خون مواجه است، انجام اپیدورال امکان پذیر نیست.

زمانی، دکترها فکر می کردند بی حسی اپیدورال، مخصوصا اگر زود انجام شود، باعث طولانی شدن درد می شود و نیاز به فورسپس، دستگاه مکنده یا زایمان سزارین را افزایش می دهد. به همین دلیل، بسیاری از پزشکان برای توصیفی اپیدورال به بیماران خود بی میل بودند. امروزه اکثر دکترها قبول دارند این مشکلات زمانی که یک متخصص بیهوشی باتجربه، اپیدورال را بعد از آنکه درد به خوبی تثبیت شود، انجام دهد، بی اهمیت است، و مزایای آن بر خطرات آن غالب است.

گاهی اپیدورال باعث از بین بردن حس شما در زمانی می شود که مثانه کاملا پر شده است، بنابراین ممکن است برای خالی کردن مثانه ی خود به سوند نیاز داشته باشید. در چنین مواردی، ممکن است اپیدورال اعصاب حرکتی را در جایی بی حس کند که برای فشار آوردن مشکل داشته باشید. همچنین ممکن است با افت سریع فشار خون مواجه شوید که میتواند به افت موقت ضربان قلب بچه منجر شود.

در مجموع، کنترل درد، تجربه ی کلی درد و وضع حمل را برای مادر و همسرش (و کسی که زایمان را نیز انجام میدهد!) بسیار لذت بخش تر می کند. ما قطعا از اپیدورال برای کنترل درد حمایت می کنیم. در واقع، جوآن هنگامی که باردار بود، به شوخی گفت مایل است در ۳۵ هفتگی به عنوان یک اقدام احتياط آميز، برای او بی حسی اپیدورال گذاشته شود تا هیچ دردی احساس نکند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد